wtorek, 28 marca 2017

Dino kontra Dino firmy Granna.

Od kilku lat moja córka, tak właśnie córka nie syn, pasjonuje się dinozaurami. Gdy zobaczyła  grę Dino kontra Dino firmy Granna od razu musiałyśmy w nią zagrać.

Jest to gra karciana, która składa się z 2 rodzai kart: karty dinozaurów i karty wydarzeń. Dodatkowo w zestawie jest figurka dinozaura i plakat.Na karcie dinozaura mamy jego nazwę, cechy, oraz krótki opis. Natomiast karta wydarzeń jest dwustronna. Na wierzchu znajduje się nazwa wydarzenia i jego opis. Od spodu znajduje się ikonka cechy. Spokojnie, zaraz wyjaśnię o co w tym chodzi.

Każdy gracz dostaje po 3 karty. Trzyma je tak, aby były widoczne tylko dla niego. Pozostałe dinozaury, tworzą talię kart z których gracze dobierają sobie karty. Na środku leżą karty wydarzeń. Należy przeczytać wydarzenie i jego opis, NIE POKAZUJĄC CO JEST NA SPODZIE KARTY.
Po przeczytaniu opisu, gracze zastanawiają się jaki z ich dinozaurów najlepiej poradzi sobie z danym wydarzeniem np. płonie las - do takiego wydarzenia należy wybrać dinozaura, który szybko biega.


Gdy gracze wyłożą wytypowanego przez siebie dinozaura, należy odwrócić kartę wydarzenia i sprawdzić jaka cecha jest w danym wydarzeniu najważniejsza. Gracz, który wystawił dinozaura z największą ilością ikonek danej cechy, wygrywa. W przypadku remisu wygrywa gracz, który posiada figurkę dinozaura. Przed rozpoczęciem rozgrywki figurkę dostaje najmłodszy gracz. W czasie gry figurka wędruje do osoby, która wygrała.
Reguły gry Dino kontra Dino firmy Granna są bardzo proste, a gra dla miłośników dinozaurów jest bardzo pasjonująca i edukacyjna. Dziecko poznaje pojęcia, z którymi wcześniej mógł nie mieć do czynienia np. szarańcza, globalne ocieplenie, tsunami, rozpadliny, kwaśny deszcz itp. Natomiast początkujący dinomaniacy, dowiedzą się co nieco o 45 dinozaurach. Podczas rozgrywki młody gracz ćwiczy, dedukcję oraz logiczne myślenie. Trochę to już nudne, ale tę grę dla pasjonatów dinozaurów i nie tylko również POLECAMY :)Wiek graczy: 7-99 lat
Liczba graczy - 2-4 osoby
Wydawnictwo - Granna


TOP