niedziela, 12 marca 2017

Story Cubes - recenzja.


9 kostek, a na każdej z nich 6 różnych rysunków oto Story Cubes firmy Rebel, która jest bohaterką dzisiejszego wpisu. Powiecie nic ciekawego, to tylko zwykłe kostki z obrazkami. Jak taka gra ma być ciekawa? Owszem to nic ciekawego dla ponuraków bez wyobraźni :) Jak jeszcze się na mnie nie obraziliście, to znaczy, że ta gra jest właśnie dla was. 

Ale co to znaczy dla was? Czyli dla kogo? Według mnie jest to gra dla dorosłych jak i dla dzieci.
Zanim to wytłumaczę powiem wam na czym ogólnie polega ta gra. Gra polega na wymyślaniu opowiadania. Rzucamy 3 kostkami, na podstawie tych kostek wymyślamy głównego bohatera. Następnie rzucamy wszystkimi kostkami i wybierając najbardziej pasujący nam obrazek układamy opowiadanie. Nie ma złych, ani głupich opowiadań. Ważne, aby to się jakoś ze sobą łączyło. 


Znamy już podstawowe zasady, oczywiście gry są różne warianty, ale ogólnie chodzi o układanie opowiadania.
W pierwszym momencie nasuwa się myśl, że jest to tylko gra dla dzieci. Nic bardziej mylnego. To fantastyczna gra towarzyska, która umili nam spotkania z przyjaciółmi. Wystarczy, że razem zaczniemy wymyślać opowiadanie po kolei, każdy po jednej kostce aż do wyczerpania kostek. 
Bardziej zwariowany wariant, który sama wymyśliłam jeszcze bardziej doprowadzi do śmiechu całe towarzystwo. Wylosujmy kostki. Ułóżmy je w takiej kolejności w jakiej będą w opowiadaniu. Podzielmy kostki między uczestników, którzy swoją część opowiadania opartą na danym obrazku z kostki zapiszą na kartce, nie pokazując innym co piszą :) Wtedy dopiero wychodzi dziwacznie śmieszna historyjka :)Wariant towarzyski dla dorosłych mamy już omówiony, teraz dzieci. W tym wypadku kostki również mogą służyć dokładnie tak samo jak dla dorosłych, czyli w wariancie towarzyskim np. jako atrakcja na urodzinach.
Jednak to nie wszystko, oprócz walorów rozrywkowych, gra Story Cubes firmy Rebel ma również ważne walory edukacyjne. Gdy moja córka była mniejsza miała duże problemy z formułowaniem dłuższych zdań. Wychodziło jej to bardzo nieskładnie. Taka gra jak Story Cubes to fantastyczna pomoc naukowa w budowaniu zdań, oraz nauka tworzenia opowiadań. Ta umiejętność bardzo się przyda każdemu dziecku w jego edukacji szkolnej.


Dodam, że gra zajmuje bardzo mało miejsca, więc doskonale nadaje się do wzięcia na wakacje, gdy pogoda zatrzymuje nas w pensjonacie :)


Jakie historyjki wymyśliły dziewczyny możecie zobaczyć na filmiku :) Zapraszam :)


                                       

A to kostki dla was. Ruszcie swą wyobraźnią i bawcie się wyśmienicie :)

TOP