niedziela, 12 marca 2017

Story Cubes - recenzja.


9 kostek, a na każdej z nich 6 różnych rysunków oto Story Cubes firmy Rebel, która jest bohaterką dzisiejszego wpisu. Powiecie nic ciekawego, to tylko zwykłe kostki z obrazkami. Jak taka gra ma być ciekawa? Owszem to nic ciekawego dla ponuraków bez wyobraźni :) Jak jeszcze się na mnie nie obraziliście, to znaczy, że ta gra jest właśnie dla was. 

Ale co to znaczy dla was? Czyli dla kogo? Według mnie jest to gra dla dorosłych jak i dla dzieci.
Zanim to wytłumaczę powiem wam na czym ogólnie polega ta gra. Gra polega na wymyślaniu opowiadania. Rzucamy 3 kostkami, na podstawie tych kostek wymyślamy głównego bohatera. Następnie rzucamy wszystkimi kostkami i wybierając najbardziej pasujący nam obrazek układamy opowiadanie. Nie ma złych, ani głupich opowiadań. Ważne, aby to się jakoś ze sobą łączyło. 


Znamy już podstawowe zasady, oczywiście gry są różne warianty, ale ogólnie chodzi o układanie opowiadania.
W pierwszym momencie nasuwa się myśl, że jest to tylko gra dla dzieci. Nic bardziej mylnego. To fantastyczna gra towarzyska, która umili nam spotkania z przyjaciółmi. Wystarczy, że razem zaczniemy wymyślać opowiadanie po kolei, każdy po jednej kostce aż do wyczerpania kostek. 
Bardziej zwariowany wariant, który sama wymyśliłam jeszcze bardziej doprowadzi do śmiechu całe towarzystwo. Wylosujmy kostki. Ułóżmy je w takiej kolejności w jakiej będą w opowiadaniu. Podzielmy kostki między uczestników, którzy swoją część opowiadania opartą na danym obrazku z kostki zapiszą na kartce, nie pokazując innym co piszą :) Wtedy dopiero wychodzi dziwacznie śmieszna historyjka :)Wariant towarzyski dla dorosłych mamy już omówiony, teraz dzieci. W tym wypadku kostki również mogą służyć dokładnie tak samo jak dla dorosłych, czyli w wariancie towarzyskim np. jako atrakcja na urodzinach.
Jednak to nie wszystko, oprócz walorów rozrywkowych, gra Story Cubes firmy Rebel ma również ważne walory edukacyjne. Gdy moja córka była mniejsza miała duże problemy z formułowaniem dłuższych zdań. Wychodziło jej to bardzo nieskładnie. Taka gra jak Story Cubes to fantastyczna pomoc naukowa w budowaniu zdań, oraz nauka tworzenia opowiadań. Ta umiejętność bardzo się przyda każdemu dziecku w jego edukacji szkolnej.


Dodam, że gra zajmuje bardzo mało miejsca, więc doskonale nadaje się do wzięcia na wakacje, gdy pogoda zatrzymuje nas w pensjonacie :)

Grę można zakupić TUTAJ  w różnych wersjach.

Jakie historyjki wymyśliły dziewczyny możecie zobaczyć na filmiku :) Zapraszam :)


                                       

A to kostki dla was. Ruszcie swą wyobraźnią i bawcie się wyśmienicie :)

24 komentarze

 1. Bardzo ciekawa gra. Nigdy wcześniej o niej nie słuszałam. Gdzie ją zakupiłaś?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda ciekawie. Moja córeczka jest jeszcze za mała, ale zapisuję na listę na później. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie najbardziej przekonał filmik :) Ewa

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow! Tak proste, tak genialne, a tak nowe... Naprawdę zachwycona jestem tą grą! Z pewnością kupię moim dzieciom :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, czasami zbyt skomplikowane gry psują zabawę. Tutaj zabawa jest naprawdę super, a przy okazji dzieci uczą się układania opowiadań, lub ćwiczą tę umiejętność :)

   Usuń
 5. Na szkoleniu ze storytellingu ich używałam. Są bardzo pomocne i bardzo rozwijają wyobraźnie i do tego można dokupować kostki z różnymi grafikami. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie link prowadzi do stronu, gdzie do wyboru jest dużo rodzai tych kostek :)

   Usuń
 6. Bardzo lubię takie gry pobudzające wyobraźnię👌☺

  OdpowiedzUsuń
 7. Często geniusz tkwi w prostocie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna gra! Na pewno rozwija kreatywność i wyobraźnię :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jest bardzo jreattwna i fajtycznie można grać w każdym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kupiłam takie kostki w Tigerze, u nas szał w domu na nie. Koleżanka dzięki nim mam z bani wypracowania syna na dowolny temat. Kiedy nie ma pomysłu o czym pisać, rzuca kości i ma zarys :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Takie gry są najlepsze! W małej formie kryją prawdziwe bogactwo wyobraźni. Dobrze było się o tej grze dowiedzieć. To może być świetny upominek dla całej rodziny. Zapamiętam sobie tę nazwę i sprezentuję komuś na Gwiazdkę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Gra wygląda bardzo ciekawie, ale zdecydowanie nadaje się chyba dla dzieci powyżej 5 lat, które już mają jakąś wyobraźnię :) Albo na spotkanie towarzyskie dorosłych z odrobiną % :D hehe pozdrawiam

  http://matkowac-nie-zwariowac.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Niby taka prosta gra, a jaka przy tym pomysłowa i rozwijająca. Na pewno znajdzie się u nas dla niej miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ooo, nie znałam tego ! Fajna sprawa - niby taki prosty patent, a tyle świetnej zabawy może wygenerować :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie widziałam nigdy takiej gry!!! Ale naprawdę dobry patent dla tych którzy lubią wymyślać historię a dla dzieci pomaga w rozwijaniu wyobraźnie. SUPER.

  OdpowiedzUsuń
 16. tak, moze wyglądało na nudną gre, bo to tylko kostki, lecz wydaje się być fajna! wymaga od uczestników "tworczosci" a to mało spotykane w grach :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Filmik super,moja starsza 5 latka oglądała i mówi mamo kupmy to☺

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP