wtorek, 7 marca 2017

Pierwsze gry dla dzieci.


Chciałam wam przedstawić gry dla 2 i 3 latków, czyli ogólnie mówiąc gry dla małych dzieci. Nadchodzi czas w życiu każdego dziecka, że do rozwoju potrzebuje nie tylko mamy, taty, ale też pierwszych pomocy naukowych, czyli gier. Zatem zapraszam na mój subiektywny przegląd, który mam nadzieję pomoże wam w wyborze gier dla waszych maluszków.


1. DOMINO.

Jest to gra dla dużych i tych małych, oczywiście w zależności jakie będziemy mieli to domino. Gdy będą na nim tylko "kropki" to żaden maluch nie zagra w taką grę, bo go to nie zaciekawi i nie będzie umiał w to grać. Natomiast takie domino jak widzicie na zdjęciu, z obrazkami, powinno zachęcić dziecko do wspólnej zabawy z rodzicem.

Akurat te domino firmy Alexander, jest dość małe.  Myślę, że to minus i jednocześnie plus. Dziecko może fajnie ćwiczyć sprawność manualną rączek, ale może to też zniechęcić dziecko do zabawy. Akurat jest to kwestia do przemyślenia.Propozycja firmy Granna. Gry tej firmy nie trzeba chyba reklamować. Cieszyły mnie w dzieciństwie, a teraz grają w nie nasze dzieci. Są bardzo solidnie i ładnie wydane. Akurat w tym przypadki łączymy elementy kolorami.


Tę propozycję firmy GRANNA  uwielbiamy najbardziej :) Jest taka dziewczęca.


Propozycja firmy JANOD. To trochę inne domino, ale bardzo mi się podoba. Należy połączyć w całość zwierzaczki.  Jakość produktów tej firmy też jest bardzo wysoka i są piękne :)


Propozycja firmy TREFL. Trefla chyba nie trzeba reklamować :)


Propozycja firmy Czu Czu. Też fantastyczna grafika i super jakość :)


2. GRA typu Zgaduj zgaduła.

Nie wiem jak wasze dzieci, ale moja córka jak była mała uwielbiała zagadki. Gdy zobaczyłam tę grę edukacyjną, od razu ją kupiłam. Wiadomo, że przez zabawę uczy się najlepiej. U nas tak naprawdę Pati lubiła tylko te zagadki, natomiast literek nie chciała się uczyć. Aczkolwiek może wasze dzieci, dzięki tego typu grze trochę się poduczą literek. Trefl już nie ma w swojej ofercie tej gry, ale inne firmy mają coś takiego :)

Propozycja firmy GRANNA.Propozycja firmy ADAMIGO. W tym przypadku nie jestem pewna jakości, ponieważ nie miałam gier tej firmy w ręku. Jeśli będę miała okazję sprawdzić dam wam znać :) albo wy mi dajcie znać :)


3. GRA PLANSZOWA.

Moje dzieci w proste gry planszowe zaczęły grać około 3 roku życia. Akurat ta gra, którą chcę wam pokazać jest jeszcze mojego Kuby, który uwielbiał Kubusia Puchatka. Jest bardzo prosta i ma walory edukacyjne. Do gry dołączone są zadania do wykonania, takie akurat dla dzieci 3-4 letnich. Oczywiście jej również nie ma już w ofercie firmy Trefl. Wielka szkoda, bo to fantastyczna gra.


Propozycja firmy HABA. Gra wygląda dość ciekawie i fajnie, że jest przestrzenna :)Propozycje firmy EGMONT. Obie propozycje są super, aczkolwiek mali detektywi bardziej mnie zaciekawili. Jest to gra rozwijająca logiczne myślenie i pamięć. Dziecko musi zgadnąć jakich rzeczy brakuje.
Propozycja firmy Djeco. Przepiękna dwustronna gra, bardzo wysokiej jakości.


Propozycja firmy JANOD. Kolejne cudo tej firmy :) Jest to połączenie planszówki i puzzli. Celem gry jest zagonienie kurczaków do zagrody. Gra jest typowo losowa.4. Memo (Memory).

Kto nie zna memo? Ta gra jest tak samo znana jak Domino. Świetnie ćwiczy pamięć i spostrzegawczość. Bardzo lubiliśmy w nią grać. Waszym maluchom też się spodoba. Myślę, że każde dziecko powinno mieć ten typ gry.Propozycja firmy JANOD. To ciekawe, bo trochę inne memo. Obrazki po prawej są prześwitujące :) Po połączeniu obu części powstaje nam jeden obrazek. Fajny pomysł :)


Propozycja firmy GRANNA. Klasyczne memo, aczkolwiek z pięknymi obrazkami :)


Propozycja firmy Trefl. Trefl jak zwykle bajkowo, aczkolwiek dzieci to uwielbiają :)


Propozycja firmy Czu czu. Słodkie są te obrazki :) Duże, fajne memo :)


Propozycja firmy Kapitan Nauka. Ta propozycja podoba mi się ze względu na rosnący poziom trudności, dzięki czemu gra będzie nam służyła przez wiele lat :)5. Przeciwieństwa. Jest to coś takiego jak memo, tylko na opak. Wymaga od dziecka nie tylko zapamiętywania, gdzie co leży, ale również dziecko musi skojarzyć co jest czego przeciwieństwem tj. dzień - noc, ciepło - zimno itp. Fajna rozwojowa gra dla dzieciaczków.

Propozycja od firmy GRANNA.


Propozycja firmy TREFL.


Propozycja firmy ADAMIGO.

Na koniec chciałabym zaprezentować wam serie gier przeznaczone dla maluchów.

TREFL -  MAŁY ODKRYWCA Muszę przyznać, że firma trefl zrobiła fajną serię dla najmłodszych i ciut starszych. Każdy znajdzie coś fajnego dla swojego maluszka :)GRANNA - JUŻ GRAM i GRY I ZABAWY SMOKA OBIBOKA To oczywiście nie wszystkie propozycje z tych serii. Jest tego więcej. Piękne, kolorowe, edukacyjne, świetne jakościowo, czego więcej wymagać. Uwielbiamy Grannę :)


KAPITAN NAUKA  ma wiele propozycji dla maluchów, ale akurat te najbardziej wpadły mi w oko.


Wydawnictwo ZIELONA SOWA  - GRAM Z SÓWKĄ ZUZIĄ


Na zakończenie mojego przeglądu chciałam zaprezentować wam serię SOWA MĄDRA GŁOWA firmy ALEXANDER. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mojej Patrycji w dzieciństwie  szczególnie przydałaby się gry: Powiem ci co widzę i Skąd ten dźwięk. Są to gry i zabawy, które wspomagają prawidłowy rozwój mowy, z czym moja córka miała problem, aczkolwiek reszta propozycji, które wam wyszukałam też mi się bardzo podoba. Każda z tych gier rozwija inne umiejętności maluszków.
Mam nadzieję, że podoba wam się przegląd i będzie w jakimś stopniu pomocny przy wyborze pierwszych gier dla waszych maluszków.


TOP