środa, 15 marca 2017

Gra Sherlock - Granna.


Od czasów nastoletnich uwielbiałam czytać Sherlocka Holmes'a, a od kilku lat zaraziłam tym mojego syna. Przeglądając stronę Granny zobaczyłam grę Sherlock, która jest nowością i od razu wiedziałam, że ta gra musi być nasza. Dzięki uprzejmości firmy mamy ją trochę wcześniej niż na urodziny syna. 


Gra Sherlock firmy Granna składa się z 13 kart z postaciami z książki. Każda z tych postaci ma na swojej karcie oznaczenia np. fajkę, naszyjnik, czaszkę itd.
 Zacznę od tego na czym polega gra.


W grę możemy grać w 2, 3 lub 4 osoby. Należy potasować karty i wybrać jedną z nich (nie zaglądając oczywiście) jako złoczyńcę. Resztę kart dzielimy na pozostałych graczy (wersja na 2 graczy jest troszkę inna). Każdy z graczy na swojej karcie zaznacza jakie symbole mają jego postacie. Gdy już wszyscy uzupełnią swoją kartę, zaczyna gracz, który ostatnio czytał kryminał. Ma on do wyboru 3 akcje: ŚLEDZTWO, PRZESŁUCHANIE, OSKARŻENIE.ŚLEDZTWO - gracz wybiera dowolny symbol i pyta się reszty graczy, czy go mają? Jeśli pytani mają ten symbol muszą powiedzieć prawdę, nie zdradzając ilości, natomiast osoba pytająca nie odpowiada na to pytanie.

PRZESŁUCHANIE - gracz wybiera jednego z uczestników i zadaje mu konkretne pytanie np. Ile masz naszyjników? Pytany gracz musi odpowiedzieć prawdę.

OSKARŻENIE - gracz mówi, który z bohaterów jest przestępcą. Sam patrzy co to za karta. Jeśli ma rację - WYGRYWA. Jeżeli się pomyli, wypada z walki o wygraną, ale nadal musi odpowiadać na pytania.
W pierwszym momencie gra wydaje się dość trudna i tak było dla mojej Patrycji, która w maju kończy 8 lat, przez pierwsze 2 rundy. Natomiast w 3 rundzie pokonała mnie i 13 letniego brata :D Dumna jestem, jaką mam bystrą kruszynkę :) Mogę przyznać jej odznakę SUPER DETEKTYWA gry Sherlock firmy Granna :)

Sherlock firmy Granna, to idealna propozycja dla graczy uwielbiających gry, w których logiczne myślenie, dedukcja i skupienie to podstawa do wygranej. Tutaj nie los decyduje o zwycięstwie, tylko bystry umysł, spryt i trochę szczęścia :) No właśnie bystry umysł :) To świetna gra do jego ćwiczenia. Jak wiadomo trening czyni mistrza, a najprzyjemniej jest, gdy łączy się przyjemne z pożytecznym. 

Mogliście już to zauważyć, ale my uwielbiamy takie detektywistyczne klimaty. Nam Sherlock firmy Granna bardzo przypadł do gustu. Tylko jedna mała uwaga, którą dzieci kazały mi tutaj koniecznie napisać. Zasłonki powinny być trochę większe i byłoby idealnie :)


Grę możecie nabyć TUTAJ :)


21 komentarzy

 1. och świetna propozycja. jesteśmy na etapie planszówek i jest tego taki zalew, że czasem trudno wybrać. ta wydaje się rewelacyjna. tym bardziej, że my bardzo lubimy rozwiązywać zagadki:)) ściskam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Bardzo dużo jest teraz gier. Po samym opisie producenta ciężko wywnioskować, czy dana gra nam się spodoba, więc dobrze poczytać takie opisy jak u mnie ;D

   Usuń
 2. "Śledztwo, przesłuchanie, oskarżenie"- o jak się powaznie zrobiło ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. To coś w guście moich dzieciaków. Myślę, że to będzie udany prezent na urodziny :) AK

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Sherlocka, ale na grę przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać, aż dzieciaki podrosną :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że mojej Izce by się spodobała, prawdopodobnie by mnie w nią ogrywała! Z własnego doświadczenia wiem, że gry, które początkowo wydają się trudne, okazują się najciekawsze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To nie jest jeszcze nasz etap, ale fajna prpozycja dla starszych dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 7. o boshe .. idealny prezent dla moich dojrzałych i ciekawskich siostrzeńców, którzy za sherlockiem przepadają!

  OdpowiedzUsuń
 8. Moje dzieciaki jeszcze za małe, ale biorąc pod uwagę zainteresowanie Matyldy wszelkimi grami, to myślę, że za jakiś czas i po tę sięgniemy.

  OdpowiedzUsuń
 9. To raczej nie nasze klimaty ale gra wydaje się dość ciekawa :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawy pomysł na grę, czuję, że przyjąłby się u nas, trzeba będzie spróbować. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 11. Analityczne myślenie... myślę, że mój syn były bardzo dobry w tę grę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Super gra! I to dla całej rodziny!

  OdpowiedzUsuń
 13. Co prawda Sherlocka nie lubię, ale takie gry uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Nasz Junior jest jeszcze za mały na tego typu gry - ale trzeba przyznać, że Granna niesamowicie się rozwija i ma coraz lepsze, coraz bardziej pomysłowe i atrakcyjne wizualnie produkty :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zaciekawiła mnie ta gra 😃 tym bardziej, że też jestem fanką Sherlocka 😃

  OdpowiedzUsuń
 16. Dla nas jeszcze za wcześnie ale dobrze wiedziec o niej.

  OdpowiedzUsuń
 17. Z dzieciństwa pamiętam bardzo podobną grę Detektyw, ale rozgrywaną na planszy. ;)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP