środa, 26 lutego 2020

Dzień Dinozaura - Dinozaur praca plastyczna

Coś magicznego jest w tych prehistorycznych gadach, że miliony dzieci na całym świecie za nimi szaleją. Wśród małych zapaleńców są takie szkraby, które znają nazwy większości dinozaurów, wiedzą jakiej były wielkości, czym się żywiły, kiedy żyły. Taką pasję warto wspierać i rozwijać, poprzez kreatywne zabawy na dzień dinozaura, ale nie tylko w ten dzień. Każdego dnia warto bawić się z dziećmi w tematyczne zabawy, rozwijające ich zainteresowania. Dzisiaj mam dla was kilka propozycji prac plastycznych oraz innych kreatywnych zabaw związanych z dinozaurami.Dzień Dinozaura - Dinozaur praca plastyczna

Zacznę od kilku świetnych inspiracji na prace plastyczne o dinozaurach. 

Do naszej pierwszej propozycji będziecie potrzebowali szablony dinozaurów, które są do pobrania na stronie (link pod zdjęciem), albo jeżeli macie zdolności to można takiego dinozaura narysować samemu oraz spinacze. 


Kolejna propozycja jest bardzo prosta do wykonania, nawet przedszkolak nie będzie miał z tym żadnego problemu. Wystarczy papierowy talerzyk, rolka, farby, klej, folia bąbelkowa, oczko i do dzieła.
A może macie ochotę na słodkiego dinozaura z kolorowego papieru, który będzie idealnie pasował do większej pracy plastycznej?


Propozycja z balonami to nie tylko świetna zabawa, ale również bardzo pomysłowa dekoracja na przyjęcie urodzinowe o tematyce dinozaury.


Już nie raz przekonałam się, że z torebek papierowych można stworzyć cuda. Jak widzicie wychodzą z nich słodkie dinozaury na dzień dinozaura.


Dinozaur praca plastyczna z patyczków prezentuje się równie wspaniale jak jego poprzednicy. Czy nie wyglądają sympatycznie? Jak widać można z nich zrobić najróżniejsze dinozaury.Rolki papieru, to chyba jeden z moich ulubionych materiałów recyklingowych. Chyba tylko wyobraźnia jest w stanie nas ograniczać. Taki wiszący dinozaur może być świetną dekoracją do pokoju, na przyjęciu urodzinowym i tak po prostu do zabawy.


Tekturowy dinozaur z bibuły, świetnie nadaje się do ćwiczenia małej motoryki u dzieci.Wystarczy skleić ze sobą kilka wyciętych ze sobą tekturowych szablonów, żeby wyszedł taki fajny stojący dinozaur. To jakiego zrobimy, tylko i wyłącznie zależy od nas.Pop up to to co dzieci uwielbiają. W wykonaniu nie jest to nic trudnego, a ile sprawia radości.


Makaron nie tylko jest smaczny, ale również może służyć jako fantastyczny materiał do prac plastycznych.


Z odcisku dłoni można stworzyć artystyczne cuda także na dzień dinozaura.


Patyczki do uszu może nie koniecznie są idealne do czyszczenia naszego narządu słuchu, ale w kreatywnych pracach na dzień dinozaura spisują się wyśmienicie. Bardzo mi się podobają te szkielety.


Możemy również dzieciom zaproponować kreatywne zabawy na dzień dinozaura. Oto kilka z nich.


 Młodzi fani dinozaurów z wielką chęcią pobawią się w archeologów, stworzą własne skamieliny z masy solnej, albo modeliny.


Gdy zobaczyłam tę propozycję, od razy przyszła mi na myśl druga zabawa. Zamiast modeliny można użyć masy solnej i dinozaura z makaronu ukryć w bryle z masy solnej. W taki sposób, będziemy mieli własny szkielet do wydobycia.


Można również zorganizować małe wykopaliska w podręcznej piaskownicy, albo w dużej misce.

                                                       


 Natomiast jaja z których wykluwają się dinozaury to prawdziwy hit, szczególnie ta druga propozycja będzie bardzo ciekawa dla dzieci.Dla dzieci lubiących eksperymenty, wybuchy można zrobić dinozaury w lawie. Osobiście zrobiłabym atrapę wulkanu i zrobiła prawdziwy wybuch wulkanu. Taka zabawa to jest coś :)


Można również zrobić własną planszę do gry w bingo oraz puzzle z patyczków od lodów.Jak podobają wam się moje inspiracje plastyczne na dzień dinozaura? 

Zapraszam również do lektury:
                                          

Dinozaury - książki i gry planszowe o dinozaurach i nie tylkoTOP