piątek, 29 stycznia 2021

Akademia Mądrego Dziecka - nowości styczeń 2021

Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids wciąż nie może przestać mnie zaskakiwać. To jedna z moich ulubionych serii wydawniczych dla najmłodszych dzieci, która uczy, bawi i zachwyca swoją szatą graficzną oraz pomysłowością. Obserwując grupy czytelnicze dla rodziców, mogę stwierdzić, że w swoich odczuciach nie jestem osamotniona, dlatego zawsze z wielkim zainteresowaniem wyczekują kolejnych nowości z tej serii. Tym razem do Akademii Mądrego Dziecka dołączyły trzy nowe kategorie: Pierwsze zagadki, Zwyczaje zwierząt oraz Niesamowite zwierzęta.

Pierwsze bajeczkiPierwsze bajeczki pojawiły się nowe tytuły: Dzień dobry, pingwinku!, Dzień dobry, szczeniaczku!, 

Bardzo dobrym opisem tej serii jest umieszczony na końcu każdej książki napis: Radosne odkrywanie świata. Muszę się z nim całkowicie zgodzić. Każda z tych książeczek to miłe, proste w swojej treści opowiadanie z ruchomymi obrazkami, które uwielbiają najmłodsi czytelnicy. Dzięki nim nie są to zwykłe książeczki, lecz pomoce dla rodziców do aktywnego czytania, poznawania świata w sposób ciekawy dla maluchów.Tym razem nasi milusińscy poznają skąd się biorą pingwiny, jak wygląda ich dzieciństwo oraz spędzimy miły dzień a małym szczeniaczkiem .

Jestem zachwycona tą serią, bo oprócz prostej treści, ruszających się elementów, ma również piękne kolorowe obrazki, które bardzo zachęcają do jej lektury.

Pierwsze zagadki
Pierwsze zagadki, to książeczki w których na każdej ze stron ukryte są obrazkowe zagadki, przedstawione w formie rysunku, który wraz z podpowiedzią czytaną przez rodzica, po kawałku odkrywamy, aż dochodzimy do całego obrazka ilustrującego rzecz do odgadnięcia. W książeczce znajduje się po 6 zagadek powiązanych tematycznie. W tym momencie pojawiły się tytuły: Nad morzem oraz Mój świat.Myślę, że odgadywanie zagadek to świetna zabawa w każdym wieku. Oczywiście Pierwsze zagadki dopasowane są stopniem trudności do wieku wczesno przedszkolnego. Dodatkowym bonusem jest niespodzianka umieszczona na końcu każdej książeczki taka jak: mini puzzle albo kolorowanka wodna. To fantastyczny bonus i dodatkowa zabawa dla każdego malucha.

Znowu muszę się powtarzać, ponieważ ta seria również posiada piękne ilustracje, zaokrąglone rogi oraz twarde kartki, które nie tak łatwo porwać.
Zwyczaje zwierząt


Świat zwierząt jest niezmiernie ciekawy, intrygujący, wzbudzający podziw, zdumienie. Zostało to wykorzystane w książeczkach Zwyczaje zwierząt, które opisują niesamowite przypadki  zwyczajów wśród zwierząt związanych z jedzeniem oraz spaniem. Dzieci dowiedzą się, że płetwal błękitny może za jednym razem zjeść 2 miliony kryla, mrówki miodowe żywią się miodem, który przechowują w odwłoku dla innych, czy też, że rybki śpią z otwartymi oczami, natomiast sowy śpią w dzień z otwartym jednym okiem. 
Z tych propozycji dzieci dowiedzą się dlaczego sen jest tak ważny, natomiast druga książeczka zachęca do nauki samodzielnego jedzenia. Jak widzicie są to bardzo przydatne pomoce w tak ważnnych dla rodziców tematach jak sen oraz jedzenie. 

W książeczce znajdują się rozkładane ilustracje, które z robaczka przekształcają się w scenkę przedstawiającą polującego kameleona. Taka forma powoduje duże zaciekawienie wśród najmłodszych czytelników. 

Niesamowite zwierzętaSkąd ludzie biorą pomysły na maszyny, budynki, ubrania, innowacje w medycynie itd.? Wielu naukowców inspiruje się niesamowitym światem zwierząt. Przyroda to doskonałość z której czerpiemy od wieków. Seria Niesamowite zwierzęta pokazuje w ciekawy sposób podobieństwa między światem zwierząt i światem ludzi. W serii Niesamowite zwierzęta pojawiły się: Maszyny (2 cz.) Budynki oraz Ubrania. Młodzi odkrywcy dowiedzą się, jak człowiek inspirował się światem zwierząt projektując rzeczy z wyżej wymienionych kategorii np. łódź podwodna została zaprojektowana na wzór ryb, koparka na wzór szczypców kraba, dachówki to nic innego jak rybie łuski, natomiast Opera w Sydney to znany na całym świecie budy. nek z muszli.

Oprócz ciekawostek, których możemy dowiedzieć się z tekstu, bardzo ciekawym elementem są obrazki, które po pokręceniu zmieniają się z np. muszli w operę itd. 

Masz ochotę zajrzeć do środka? Zapraszam do obejrzenia filmiku :)

TOP