czwartek, 19 grudnia 2019

Kraina Lodu II i inne propozycje czytelnicze dla dzieci.

Niedawno odbyła się premiera długo wyczekiwanej drugiej części Krainy Lodu, na którą tłumnie poszły dzieci od około 4 do 13 roku życia. Aczkolwiek nie jedna mama towarzysząc dziecku, również z zainteresowaniem oglądała tą bajkę, która zawładnęła sercami milionów widzów na całym świecie. Oczywiście idąc za ciosem popularności bajki, powstały książki, czasopisma oraz inne gadżety z nią związane. Dzisiaj chciałabym wam przedstawić kilka z nich.Pierwszą z propozycji jest Opowieść filmowa wydawnictwa Egmont. Jest  to książka na podstawie filmu, lecz żeby nie psuć efektu nie opowiada ona wszystkiego a jej fabuła kończy się, gdy Anna z Olafem dochodzą do środka ciemnej jaskini. Taka książka to świetny pomysł na przeżywanie tej opowieści po raz kolejny już bez długiego oglądania bajki. Jest to wersja skrócona filmu.Drugą książką jest Kocham ten film wydawnictwa Egmont. Jest to rozbudowana, względem poprzedniczki, wersja filmowa.


Trzecia propozycja wydawnictwa Egmont to Zamek Anny i Elsy w którym opisany mamy cały zamek naszych głównych bohaterek. Na początku widzimy go całego, następnie jego przekrój aż po opisaną każdą komnatę z osobna wraz z różnymi ciekawostkami. Na koniec książki znajdziemy kilka naklejek.
Ostatnią propozycją z tej tematyki wydawnictwa Egmont jest Biblioteka Bajek, która zawiera aż 18 opowiadań związanych z Krainą Lodu. Książka zaczyna się pierwszą częścią opowieści filmowej. Następnie możemy poczytać krótsze opowiadania typu dzieciństwo księżniczek, urodziny Anny, opowieści z Olafem, Trollami itd, aż dochodzimy na sam koniec do opowieści filmowej czyli Krainy Lodu II. Tutaj znajdziemy jej jeszcze bardziej rozbudowaną wersję. Jest to najfajniejsza propozycja dla fanów Krainy Lodu, ponieważ w tej książce znajdziemy obie części opowieści filmowej i bardzo dużo krótszych opowiadań z nią związanych.
Każdej fance Anny i Elzy z pewnością spodobają się przygotowane przez wydawnictwo Ameet gazetki w tematyce Krainy Lodu II. Znajdziemy gazetkę Ubrania do naklejania, gdzie musimy ubrać naszych bohaterów naklejając na nich ich ubrania.


 Druga propozycja to Moc przygody. Tutaj również znajdziemy naklejki ale nie tylko. W tej gazetce mamy labirynt, odnajdywanie różnic pomiędzy obrazkami i tego typu inne zadania. Będzie to z pewnością miłe zajęcie dla małej fanki,Trzecia propozycja to Mega kolorowanka. Ta  gazetka jest większa niż standardowy rozmiar gazetek i składa się z samych obrazków do kolorowania, więc jeżeli wasza córka lubi kolorować i lubi Krainę Lodu II to ta gazetka jest właśnie dla niej.


Wydawnictwo Ameet ma również w swojej ofercie Kalendarz adwentowy z bohaterami Krainy Lodu w którym znajdziemy kartkę 3D, wypychanki i naklejki, kalendarz adwentowy oraz książeczkę z zadaniami oraz zabawami.
Wydawnictwo Ameet pomyślało również o zabawie na czas świąt wraz z ulubioną lalką większości dziewcząt czyli Barbie. W tej książeczce znajdziecie wypychanki z których zrobicie choinkę, rogi renifera itd. Są w niej  śliczne brokatowe naklejki oraz wycinanki. Oczywiście jak to w każdej tego typu gazetce znajdziecie dużo świątecznych zadań i zabaw.


Spirit - Egmont


Na koniec może nie w świątecznym klimacie, ale chciałabym wam przedstawić propozycję 3 książek dla młodych miłośniczek koni oparty na serialu z Netfix Sp[irit Riding Free. Z tej serii mamy książkę opisującą wakacje Lucky pt. Pamiętnik Lucky, w którym opisuje co się wydarzyło w pewne wakacje, gdy zorganizowała półkolonie pt. Lato w Miradero.


 Do tej książki znajdziecie również przewodnik po tym serialu pt. Przyjaźń, przygoda, konie w którym opisani są główni bohaterowie, konie, miejsce  oraz znajdziecie tam zadania takie jak zbuduj własny boks w stajni.

Trzecia propozycja z tej serii to Księga zadań z naklejkami. Tutaj znajdziecie zadania, zabawy, łamigłówki, które zapewnią dobrą zabawę przez kilka godzin.


TOP