środa, 16 października 2019

Wsiąść do pociągu Londyn wydawnictwa Rebel

Wsiąść do pociągu Londyn wydawnictwa Rebel to kolejna odsłona wersji podstawowej gry Wsiąść do pociągu, w której możemy wcielić się w podróżników i poznawać różne zakątki świata, a w tym wypadku Londyn.W skład gry wchodzi:

- plansza
- 68 plastikowych autobusów
- 44 karty lokomocji
- 20 kart biletów
- 4 znaczniki punktacji


Celem gry jest tworzenie różnych połączeń komunikacyjnych na terenie Londynu. Komu uda się zebrać jak najwięcej punktów ten wygrywa. Do tworzenia połączeń służą nam karty lokomocji. Żeby utworzyć wybrane przez nas połączenie należy zdobyć tyle kart w danym kolorze ile jest prostokątów w danym kolorze, przebiegających od stacji do stacji.
Za utworzenie danego połączenia otrzymujemy ilość punktów zawartą w instrukcji. Dodatkowo możemy zdobyć punkty za stworzenie połączenia w danej dzielnicy oraz utworzenie połączenia z kart biletów. Każdy z graczy ma pionki autobusów w innym kolorze, dzięki czemu wyraźnie widać, gdzie są czyje połączenia. Jak widzicie sama motoryka gry jest bardzo prosta, lecz inni gracze nie raz pokrzyżują nam plany zdobycia połączenia danej dzielnicy lub zrealizowania biletu.

Nie jest to prosta gra. Trzeba umieć zachować pokerową twarz, żeby nie zdradzić przeciwnikom na jakiej trasie nam najbardziej zależy. Gracz musi również umieć podjąć decyzję, czy będzie ryzykował i walczył o większą ilość punktów, czy też będzie grał bardziej zachowawco, lecz bezpiecznie. Co bardziej się opłaci? Tego nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale kto nie ryzykuje ten nie wygrywa.

Wsiąść do pociągu Londyn wydawnictwa Rebel nie zawiodła naszych oczekiwań. Świetnie się w nią gra, przy okazji poznając Londyn o którym opowiada nam Kuba, który był tam w te wakacje.

Wiek graczy: +8 lat
Liczba graczy: 2 - 4 os.
Wydawnictwo: Rebel

TOP