poniedziałek, 21 października 2019

Roblox i Minecraft - poradniki do gier

Roblox i Minecraft to bardzo popularne gry wśród starszych dzieci. Wydawnictwo Egmont w swojej ofercie przygotowało kilka propozycji dla miłośników tych gier komputerowych. Oto kilka z nich.
Zacznę od Minecrafta, który w 2019 roku obchodził swoje 10 urodziny. Tyle lat już minęło, a ta gra nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. W tej serii mam 3 książki: Zbuduj, Rocznik 2020 oraz pakiet kolekcja poszukiwacza przygód.


W każdej z tych książek znajdziecie porady jak budować, pomysły na budowle, wyjaśnienia elementów jakie występują w tej grze, trochę historii oraz zabawy związane z tą grą.


Na kolekcję poszukiwacza przygód składa się: Księga przygód i wyzwań, Podręcznik podboju świata podstawowego, Podręcznik przetrwania, figurka do złożenia oraz plakat. Jeżeli jeszcze wasi mali gracze nie są ekspertami w tą grę, ten pakiet będzie idealny dla nich. Z książek nauczą się podstawowych zasad przetrwania i podboju świata Minecraft, a gdy już posiądą podstawowe umiejętności będą mogli robić wyzwania z książki z wyzwaniami.

Jeżeli macie małego fana tej gry to ten zestaw oraz pozostałe książki z tej serii będą świetnym dla niego prezentem.
Druga gra, która cieszy się dużym powodzeniem szczególnie wśród chłopców to Roblox. Jej nie znam już tak dobrze  jak Minecrafta, ale i o niej słyszałam od Patrycji, która jest na bieżąco z tym co w danym momencie jest popularne wśród dzieci. Z tej serii mamy  książkę Najlepsze gry role-play oraz Wyjątkowy awatar, album z naklejkami.
Wyjątkowy awatar to książeczka z zabawami pełna naklejek.Najlepsze gry role-play to przewodnik po ponad 40 grach z opisem jak grać oraz poradami. Do jakich gier znajdziecie tutaj opisy zobaczycie na zdjęciu poniżej.Jeżeli macie fanów tych gier to takie propozycje będą fajnym prezentem np. na święta.
TOP