środa, 25 września 2019

Kociaki łobuziaki - gra planszowa dla przedszkolaków

Masz ochotę pobawić się w kociaka łobuziaka, którego najlepszą rozrywką jest kłębek nici i szaleństwa z nim po całym pokoju? Tak? To ta gra jest właśnie dla ciebie. Kociaki łobuziaki to gra planszowa dla przedszkolaków od 5 roku życia, w której wcielicie się w małe kotki i połobuzujecie po całym pokoju.

 W skład gry wchodzą:

- 4 plansze
- 4 szpulki
- 50 żetonów zabawek
- 4 sznurki
- 20 płytek mebli
- 1 znacznik gracza rozpoczynającegoKażdy z graczy bierze sobie jedną planszę z pokojem, w której jest pełno porozrzucanych zabawek. Naszym celem jest zdobycie jak największej ilości tych zabawek. Jak to zrobić? Losową płytkę mebla wykładamy na środek stołu i to od niej zacznie harcować po pokoju kotek. Koło tego mebla zaczepiamy szpulkę z nitką. Następnie każdy z graczy dostaje płytki mebli (rozdajemy według instrukcji).Gracz ze znacznikiem wykłada dowolną płytkę mebla byleby w innym kolorze niż ta co już leży. Następnie zaczepia nitkę koło wybranego przez siebie mebla. Gdy już to zrobi patrzy, po ilu zabawkach przebiega nam linia wyznaczona przez nitkę i zbiera żetony zabawek przez które przebiega linia. Następnie kolejni uczestnicy po kolei zaczepiają swoje nitki przy danym meblu i pobierają, lub nie, żetony zabawek. Należy dodać, że każdy pokój jest inny. Gdy wszyscy wykonają swój ruch, znacznik gracza rozpoczynającego przechodzi do kolejnego uczestnika zabawy, który wykłada swój mebel i tak powtarzają się kolejne rundy.Tak właśnie zdobywa się żetony zabawek, do których przypisane są punkty i osoba, która po 12 rundach zdobędzie najwięcej punktów ta wygrywa.


Gra planszowa Kociaki łobuziaki wydawnictwa Nasza Księgarnia to bardzo prosta w swoich zasadach gra, która nauczy maluchy planowania, logicznego myślenia, rywalizacji, ale również zapewni świetną zabawę dla całej rodziny na chłodne jesienno - zimowe wieczory.

Dodatkowo dzięki szpulkom ze sznurkiem, przedszkolak może poćwiczyć małą motorykę, czyli sprawność dłoni. Dzięki temu elementowi małe dłonie mogą zwijać sznurek, ćwiczyć zaczepianie sznurka, co wcale nie będzie takie proste dla małych rączek.

Nie można również nie wspomnieć o wspaniałej grafice Macieja Szymanowicza, która zachęca do grania zanim jeszcze otworzymy grę. Pudełko jest kolorowe a wesołe kotki patrzą na graczy z psotnymi uśmiechami. Natomiast plansze i inne elementy gry są równie kolorowe i zachęcające do zabawy. 

Dzięki takim elementom jak płytki mebli możemy z dziećmi poćwiczyć nazwy danych mebli i szukać czym np różnią się od siebie fotel, krzesło oraz fotel na kółkach. Możemy również (jeżeli potrafimy) ćwiczyć przy okazji gry nazwy mebli po angielsku. Gra ta daje dużo możliwości nauki podczas zabawy, a przecież nauka przez zabawę jest najlepsza :)


Wiek graczy: +5 lat
Liczba graczy: 2 - 4 os.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
TOP