piątek, 12 lutego 2016

Fiszki SCHOOL Angielski wyd Edgard.

Znajomość jeżyków obcych w dzisiejszych czasach to podstawa. Szczególnie ważnym językiem jest oczywiście język angielski. Bez niego ani rusz jeśli chcemy znaleźć dobrą pracę. W tej chwili nawet w mniejszych i na "gorszych" stanowiskach jest wymóg znajomości angielskiego. Praca to podstawa, ale przecież to nie wszystko. Znajomość języka angielskiego bardzo ułatwi nam podróżowanie po świecie, bez drogiej pomocy biur podróży. Podczas studiów możemy pojechać na wymianę międzynarodową. Dzięki znajomości języka angielskiego możemy zawierać znajomości na całym świecie i można by tak pisać i pisać.

Oczywiste jest również, że najlepszym czasem na naukę języka obcego jest wiek dziecięcy. Uczymy się w przedszkolu, szkole, na zajęciach dodatkowych oraz w domu.
Do nauki w domu pomocne będą fiszki SCHOOL od wydawnictwa EDGARD.
Fiszki SCHOOL zawierają:

- 300 ilustrowanych fiszek z przykładowymi zdaniami do każdego słówka.
- program komputerowy z grami i ćwiczeniami.
- nagrania w wykonaniu native speakerówŻeby wiedzieć co już przerobiliśmy, a co nam jeszcze zostało do opanowania, fiszki zaznaczamy sobie zieloną, żółtą lub czerwoną zakładką.
Zielona oznacza, że te słówka opanowałeś już świetnie i wystarczy codziennie losować kilka słówek, aby sprawdzić czy nadal je pamiętasz.
Żółta zakładka, to te słówka które aktualnie się uczysz. Należy je powtarzać codziennie, wraz ze zdaniami, które są na nich umieszczone.
Czerwona część to jeszcze czarna magia, do tego dojdziesz wkrótce :)


Słówka w pierwszej części (białe opakowanie) występują z następujących kategorii: dom, rodzina, zawody, czynności, części ciała, przyimki, miejsca, przybory szkolne, ubrania, przymiotniki, zabawki, zwierzęta, pory roku, pory dnia, dni tygodnia, wakacje, przyroda, jedzenie, cyfry i figury geometryczne.

Natomiast druga część fiszek (czarna) uzupełnia słownictwo z pierwszej części oraz dodatkowo pojawia się kategoria państwa.

Gdy  zdecydujemy się na zakup, warto od razu nabyć 2 części i pomieszać karty zgodnie z kategoriami. Przynajmniej ja tak zrobiłam.

Słówka znajdujące się w obu częściach są zgodne z programem nauczania dla klas 4-6 szkoły podstawowej.Gdy sama chodziłam do szkoły średniej pan od rosyjskiego (takie czasy były) kazał nam założyć zeszyt do słówek i dyktował nam po kilka na lekcji. Gdy mój Kuba zaczynał 4 klasę doradziłam mu to samo, lecz wiecie jak to jest, gdy nie każe tego nauczyciel. Na moim gadaniu się skończyło. Dzięki tym fiszkom już nie potrzebny mu ten zeszyt (którego i tak nie założył). Wszystkie potrzebne słówka ma teraz na wyciągnięcie ręki, tylko jeszcze systematyczności potrzeba mu i zrozumienia jak ważny jest język angielski.

Jeszcze podoba mi się w tych zestawach, że dołączony jest program komputerowy z ćwiczeniami oraz wymowa słówek, co jest ważne. Niestety w szkole nie zawsze nauczyciel zwraca na to odpowiednią uwagę :(TOP