czwartek, 8 stycznia 2015

Matt Hidalf - Klątwa cierni.

W listopadzie miałam przyjemność recenzować poprzednią część przygód Matta Hidalfa (recenzja TUTAJ). Po jego lekturze nie mogłam się doczekać kolejnej części przygód tego psotnego chłopca. Po cichu liczyłam na przedpremierową możliwość zrecenzowania kolejnej części. 

Wydawnictwo ZNAK zrobiło mi super prezent na święta i udostępniło przedpremierowo książkę "Matt Hidalf - Klątwa cierni" za co bardzo dziekuję :)W "Klątwie cierni" poznajemy kolejne losy 11 letniego Matta. Król oraz ojciec chłopca postanawiają zemścić się na nim za jego liczne psoty. Aranżują jego małżeństwo z Marie - Marie z Leśnego Zamku. Ślub ma się odbyć za 7 dni. Matt ukrywa się w Akademii Elity (przed rozpoczęciem zajęć). W tym czasie:

"Na polanie w lesie Elity ktoś zaatakował grupę adeptów. Magiczna łania, Błyskawica Widmo, zniknęła, a na Akademię Elity została rzucona Klątwa Cierni. Nikt nie może wyjść ani wejść do szkoły. Z poufnych źródeł dowiedzieliśmy się, że Matt Hidalf otrzymał tajemniczą wiadomość od kapitana Luisa Serry, który musi uratować szkołę. Razem muszą złapać zdrajcę, sojusznika przerażających braci Estaff."

Czy Mattowi uda się zdjąć Klątwę Cierni? Czy odnajdzie zdrajcę? Czy bracia Estaff wedrą się do Akademii Elity?  Czy Matt w wieku 11 lat ożeni się z Marie - Marie :) ? Tego oczywiście Wam nie zdradzę :)

Tym razem również nie zawiodłam się na przygodach młodego Matta Hidalfa, nowicjusza Akademii Elity, głównego psotnika królestwa :)

W tej części psotny Matt, postawiony przed zadaniem, od którego zależy życie innych, poważnieje. Nie liczy się już tylko on i jego psoty. Ponad siebie, własne plany i ambicje stawia dobro drugiego człowieka, dobro Akademii Elity.

Matt Hidalf - Klątwa cierni to pełna przygód powieść fantastyczno-przygodowa dla młodzieży. Ciekawa i wartka akcja wciągnęła mnie w świat magii, tajemnicy, intryg i spekulacji. Czas przy jej lekturze biegnie nieubłaganie. Zanim się obejrzałam już ją skończyłam czytać (tak jak przy poprzedniej części). Znowu nie mogę doczekać się kontunuacji powieści. Skręcam się z ciekawości co będzie dalej.

Kuba woli wersje papierową, więc musi troszkę poczekać z jej lekturą.

Ksiażka już jest dostępna na stronie internetowej wydawnictwa ZNAK  a po 12 stycznia, będzie już dostępna w innych punktach sprzedaży.

TOP