czwartek, 4 maja 2017

Dzieci pomysłowej mamy - Joanny Mireckiej.

Joannę Mirecką, czyli Asię Mi Pomysłową mamę poznałam około 3 lata temu, przy okazji konkursu, który organizowała. Zajrzałam do niej na chwilę, a zostałam na te wszystkie lata. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, co mnie tak ciągnie do świata Asi. Dowiedziałam się jakiś rok później. Los, nieszczęśliwe zbiegi okoliczności, czy też złośliwość rzeczy martwych, spowodowały, że ja i moja rodzina stanęliśmy na finansowym rozdrożu. Sytuacja była już tak krytyczna, że nie mieliśmy pieniędzy na książki do szkoły dla mojego syna. Napisałam o tym na swoim blogu i wtedy uświadomiłam sobie, co mnie tak ciągnęło do Joanny Mireckiej. To jej bezinteresowna dobroć, współczucie dla drugiej osoby, oraz optymizm i przedsiębiorczość. Asia, znając mnie tylko z blogowego życia, jako jedyna wyciągnęła do nas pomocną dłoń. W ciągu kilku dni załatwiła mi większość podręczników od wydawnictwa, zupełnie za darmo, nic nie oczekując w zamian. Taka właśnie jest Joanna Mirecka, czyli Asia Mi Pomysłowa mama. W jej świecie znajdziecie mądrość, dobroć, ciepło domowego ogniska, umiłowanie natury i pięknych rzeczy, które ona i jej rodzina potrafi tworzyć. Zapraszam was do świata Asi Mi pomysłowej mamy i jej rodziny w jej pierwszej, ale mam nadzieję nie ostatniej jej książce pt. Dzieci Pomysłowej Mamy. 
Pewnego dnia, moja córka Mania, powiedziała do mnie:

- Wiesz, zabawa jest lepsza od zabawek!
- Dlaczego? - zapytałam
- Bo zabawki się popsują ,a zabawa zostanie w sercu!Od zawsze starałam się pokazać moim dzieciom, że można bawić się nie posiadając firmowych zabawek z najnowszych katalogów. Nauczyłam je tego, że zanim coś wyrzucą, zastanawiają się czy można z tego coś zrobić, chociażby konewkę z butelki po płynie do płukania czy przestrzenne klocki z kartonu po trampkach. W zabawie najważniejsze jest to, z kim się bawisz i jak spędzasz czas.


Bo najcenniejsze co możemy dać naszym dzieciom to CZAS!
Pomysły tak łatwo wpadają mi do głowy! Zaczęłam się nimi dzielić i w 2011 roku założyłam bloga ASIAMI-POMYSŁOWA MAMA. Znajdziecie na nim mnóstwo pomysłów na zabawy z dziećmi, na wspólny rodzinny czas, ciekawe przepisy i porady. 
Książka Dzieci Pomysłowej Mamy to zabawy, które wydarzyły się naprawdę.

Tak o książce mówi sama jej autorka Joanna Mirecka. To jednak nie wszystko co możecie w niej znaleźć. Asia to nie zwykła mama, lecz nauczyciel przedszkolny i wczesnoszkolny, terapeuta oraz dietetyk. Od 20 lat pracuje z dziećmi, które ją uwielbiają.Poznając przygody Pomysłowej Rodziny w książce Dzieci Pomysłowej Mamy dowiesz się:

  • jak można radzić sobie ze złością,
  • jak pielęgnować swoje marzenia i dbać o to, by się spełniały,
  • jak dzielić się z drugim człowiekiem dobrym słowem,
  • jak z rzeczy, które nadają się do wyrzucenia zrobić świetną zabawkę,
  • jak patrzeć na to co nas otacza i cieszyć się ze śpiewu ptaków, promieni słońca czy młodych liści na drzewie,
  • jak razem z dzieckiem czytać, bawić się i szukać przygód. 
Ja mogę wam jej książkę polecić w ciemno, ale wy zajrzyjcie na strony książki Dzieci Pomysłowej Mamy.* Wszystkie zdjęcia są własnością Joanny Mireckiej ze strony dziecipomyslowejmamy.pl i zostały użyte bez jej wiedzy, a nawet w głębokiej tajemnicy przed autorką :) dla której ten post ma być niespodzianką :)

TOP