czwartek, 14 stycznia 2016

Szkolne wyzwania Samo-Sedno

"Szkolne wyzwania" wyd. Samo-Sedno to pierwszy poradnik dla rodziców, pedagogów jaki przeczytałam od 11 lat. Nie koniecznie miałam przekonanie do tego typu książek. Zawsze uważałam, że są nudne, bo niby co ciekawego może być w poradniku. Wiecie co? POMYLIŁAM SIĘ.
Poradnik "Szkolne wyzwania" bardzo dobrze się czyta. Autorzy operują lekkim, ciekawym piórem, które nie usypia, a wręcz zachęca do dalszej lektury.Dzieci wchodząc w nową rzeczywistość szkolną, często rzucane są na głęboka wodę. Wchodzą w nowe środowisko rówieśników, nauczycieli, nowe obce miejsce, nieznane sytuacje. Książka "Szkolne wyzwania" ma za zadanie uświadomić rodzicom, pedagogom,  jakie problemy dziecko może spotkać na swej szkolnej drodze np. trema, nieśmiałość, relacje z rówieśnikami, agresja.

Książka również opisuje na czym polegają specyficzne problemy z nauką czyli dysleksja i dyskalkulia. Jak ją rozpoznać i jak pracować z takim uczniem. Ten rozdział w szczególności mi się przyda.

Poradnik nie jest skierowany tylko i wyłącznie do rodziców pierwszaków, lecz również poruszane są problemy dzieci dorastających:

- Jak poradzić sobie z kwestionowaniem autorytetów przez młodych.
- Co zrobić by mieć bliską relację z buntownikiem.
- Czy bać się subkultur.
- Co zrobić gdy znajomi staja się ważniejsi itd. 


Poradnik zawiera wskazówki, przykłady scenek jak postępować w danej sytuacji. Nie są to suche, oderwane od rzeczywistości porady, lecz fajne, konkretne i rzeczowe porady jak postępować.

"BARDZIEJ NIŻ NARZEKANIA, NAKAZÓW I ZAKAZÓW DZIECI POTRZEBUJĄ MĄDREGO WSPARCIA", a ta książka daje takie wsparcie nam rodzicom w trudnym i dla nas czasie.

Szczerze polecam lekturę.

 Książkę "Szkolne wyzwania" wyd Samo-Sedno możecie nabyć TUTAJ
TOP