środa, 9 grudnia 2015

Babaryba - Klapu Klap (książki logopedyczne)

Babaryba - Klapu klap  autorstwa Magdaleny Mataso to propozycja z kategorii książki logopedyczne oraz książki interaktywne typu Turlututu, które uwielbiamy z Patrycją.


Moim zdaniem książka jest świetną propozycją zabaw logopedycznych dla mniejszych dzieci od roku do około 4-5 lat. Nie ma tu wielu słów, czy też wierszyków lecz powtarzające się wyrazy. Dziecko wymawiając je kilkukrotnie, ćwiczy wymowę głosek, przy których język musi się trochę potrudzić tj. R. L, CĆwiczymy również usta do wymowy sylab dźwięcznych.


Trenujemy usteczka robiąc cmoki do prawidłowej wymowy SZ (tzw. logopedycznie rybka)


Oprócz zalet logopedycznych, książka fantastycznie zachęca do zabawy z sobą. Cmokamy, zamykamy i otwieramy ją, latamy nią jak motylkiem. Książka przy czytaniu ożywa, a my razem z nią, świetnie się przy tym bawiąc.Kolejną zalętą tej pozycji jest nauka liczenia do 15 np. mamy 2 twarze, czworo ludzi, 11 słów Bam. Oprócz liczenia słów lub też obrazków, możemy książkę zamykać i otwierać taką liczbę razy jaka jest podana w rogu kartki.

Co do ilustracji, ja lubię tego typu. Co najważniejsze małe dzieci też takie lubią. Proste kształty geometryczne i wyraziste kolory, taka jest ta książka.

Książka Klapu Klap wydawnictwa Babaryba to świetna propozycja na prezent świąteczny i nie tylko. Dzieci nie powinny się na niej zawieść.


TOP