poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Książki dla starszaków

 Zapraszam was na kolejny przegląd nowości książkowych dla starszych czytelników, które pojawiły się w te wakacje na rynku wydawniczym.  Każdy znajdzie tutaj coś interesującego dla siebie.
Książki dla starszaków


Niefortunne przypadki młodej kaczki

Niefortunne przypadki młodej kaczki - Oceny, opinie, ceny - Jay  Fosgitt, Jimmy Gownley - Lubimyczytać.pl

Niefortunne przypadki młodej kaczki to opowieść komiksowa, której głównym bohaterem jest dobrze znany dzieciom Kaczor Donald. Jest to bardzo przedsiębiorcza kaczka. Gdy nad farmą babci zawiśnie widmo plajty, nasz bohater nie cofnie się przed niczym, żeby pomóc rodzinny majątek. Donald, przez przypadek, otrzymuje stypendium w bardzo elitarnej szkole z internatem. Czy Kaczor poradzi sobie w niej, czy jego współlokator naprawdę jest demonicznym łotrem, planującym przejęcie władzy nam światem? Czy nasz bohater przetrwa? 

Niefortunne przypadki młodej kaczki, to wyjątkowo zabawny komiks z całą masą szalonych zwrotów akcji, który spodoba się nie jednemu czytelnikowi w różnym wieku.


Mob w maszynie

Minecraft. Mob w maszynie - Nick Elioplaos (Książka) - Księgarnia  Internetowa Egmont

Mob w Maszynie wydawnictwa Egmont to już czwarta część z serii powieści w świecie MInecraft pt. Kroniki Woodsword. Tym razem nasi główni bohaterowie: Morgana, Ash, Harper, Po i Jodi trafiają do wybudowanej w świecie Minecrafta repliki swojej szkoły. Na pierwszy rzut oka, ta szkoła nie różni się niczym od tej w prawdziwym świecie, ale nasi bohaterowie szybko się przekonują, że to tylko pozory. Tutaj nic nie jest tak jak w prawdziwym świecie. Naszych bohaterów atakuje horda mrocznych szkieletów, ściany budynku rozpadają się, a portale przamiast do Netheru, prowadzą je do przypadkowych biomów. Czyja jest to sprawka? Kim jest Król Przywoływaczy? Czy uda im się do niego dotrzeć? Co dziwnego zaczyna dziać się w prawdziwej szkole? Tego wszystkiego dowiecie się w tej fascynującej powieści przygodowej, która zaciekawi nie tylko fanów Minecrafta.


Minecraft - Opowieści ze świata podstawowego 

Minecraft: Opowieści ze Świata Podstawowego - (Komiks) - Księgarnia  Internetowa Egmont

Minecraft - Opowieść ze świata podstawowego to książka w formie komiksu, w której znajdziemy aż 6 historii poruszających ważne tematy, dziejących się w świecie Minecrafta. Opowiadania te nie są ze sobą połączone, każde z nich ma innego autora.

Przeczytamy w niej o bezdusznej grieferce, która prześladuje innych graczy. Jej wytłumaczeniem na swoje postępowanie jest to, że to nie dzieje się naprawdę. Przyjdzie jej jednak zapłacić za swoje czyny.

Znajdziemy w niej również opowiadanie o przyjaźni, wspólnocie.Opowiadanie o Creeperze, przedstawia go jako postać pozytywną, wbrew temu co jest w grze. Tutaj próbuje on ostrzec innych przed niebezpieczeństwem. Jest również opowiadanie o tym , że przeciwieństwa się przyciągają. Jak widzicie sami opowiadania bardzo się od siebie różnią, jedne są lepsze inne mniej ciekawe, ale fanom tej kultowej gry, ten komiks powinien się spodobać.


Mikołajek Jedziemy na wakacje

                      MIKOŁAJEK JEDZIEMY NA WAKACJE Rene Goscinny Sempe - Allegro.pl - Cena:  18,91 zł - Stan: nowy - ŁÓDŹ

Mikołajek. Jedziemy na wakacje to zestawienie ośmiu, najbardziej zabawnych opowiadań z tej serii, nawiązujących tematem do wakacji, wypoczynku, lata. 

Moim ulubionym opowiadaniem jest pierwsze pt. Jedziemy na wakacje, w którym rodzina pakuje się na wyjazd. Osobiście sama uwielbiam brać dużo "potrzebnych" rzeczy na takie wyjazdy, ale ta rodzinak przebija wszystkich. Czego oni ze sobą nie biorą, co przy okazji prowokuje dużo śmiesznych sytuacji, natomiast sama podróż pociągiem to kontynuacja parodii podróżowania, która bardziej kojarzy mi się w wyjazdami na wakacje w czasach PRL-u.

Ogólnie bardzo lubię historyjki z Mikołajkiem, tylko osobiście usunęłabym z nich słownictwo typu dupki, idioci, kretyni, to mi nie pasuje do książek dla młodego czytelnika.                               Ukryta moc. Kraina Lodu. Tom 3 - Caramagna Joe | Książka w Sklepie EMPIK.COM

Kraina Lodu - Ukryta moc to już trzecia komiksowa część przygód bohaterów zamieszkujących Arendelle. W tej części poznajemy Heddę, dziewczynkę z sierocińca, która uwielbia opowiadać niestworzone historie. Mówi, że była na Księżycu, że poluje na smoki, Często też mówi o tajemniczej Zakazanej Krainie. Dzieci nie wierzą jej i często się z niej wyśmiewają, w szczególności Sara i Arn. 

Gdy księżniczka Ann poznaje Heddę, zaprasza ją na kolację do zamku. Oczywiście dzieci jej nie wierzą, lecz gdy okazuje się to prawdą, zaczynają jej pomagać się szykować. Lecz Hedde nie dociera do zamku. Czy Hedde się odnajdzie? 

Ukryta moc to opowiadanie o samotności, odtrąceniu, które może dotknąć każdego z nas nie zależnie od wieku, ale każdy ma w sobie ukrytą moc, żeby z tym walczyć i pokonać.

TOP