środa, 14 marca 2018

Ozdoby wielkanocne. Jajeczka wielkanocne - praca plastyczna.

Były już kurczaczki wielkanocne w 32 odsłonach, oraz 40 propozycji wielkanocnych zajączków. Dziś zajmiemy się kolejnym wielkanocnym tematem przewodnim - Ozdoby wielkanocne. Jajeczka wielkanocne - praca plastyczna  to nasz kolejny wielkanocny temat, którym chcę was zarazić do wspólnych zabaw z dziećmi.
1. Zobaczcie jak fajnie wygląda taka pisanka na folii spożywczej.
2. Wystarczy połączyć paski kolorowego papieru albo materiału i taka praca świetnie ozdobi dom.3. Przy tych jajeczkach trzeba się trochę napracować, ale efekt jest świetny.4. Z pomponów można zrobić wersję taką jak na zdjęciu, lub płaską.5. Takie jajeczka to już wyższa sztuka umiejętności diy, chyba że pójdziemy na łatwiznę i kupimy gotowe elementy. Osobiście wolałabym też wersję mniej pstrokatą.


6. Kolejne wesołe wydanie jajeczka :)7. Z ślicznych pastelowych guzików można stworzyć najróżniejsze cuda, nie tylko takie jajeczko.8. Jajeczka takie jak widać poniżej bardzo łatwo zrobić, a efekt jest świetny i pozwala z nich zrobić wianek, albo możne je powiesić same.9. Talerzyki papierowe mają tyle zastosować, że aż nie mogę wyjść z podziwu.10. Puzzle z patyczków? Czemu nie, to będzie super zabawa dla dzieciaków.
11. Kolejny przykład zastosowania talerzyka papierowego.12. Te jajeczka zachwyciły mnie najbardziej ze wszystkich . Efekt wow, a wykonanie bardzo proste, tylko trzeba się naszukać tych serwetek papierowych. Należy je szukać po haśle: Rozety dekoracje papierowe. 13. wystarczą klej i wodne farbki żeby wyszło takie urocze jajeczko.14. Nam wyszło coś takiego z kleju i farb. Nie jest idealne, ale przecież nie o to chodzi.15. Takie jajeczka jak poniżej będą przy okazji świetną pamiątką na lata.16. Wystarczy przykleić kilka pasmanteryjnych ozdób i mamy takie cuda :)17. Idealna girlanda np. do pokoju dziecka.18. Papierowe talerzyki i plastelina :)
19. Ta girlanda jest tak prosta w wykonaniu a tak urocza, że nie mogłam jej wam nie pokazać.20. Znowu klej poszedł w ruch.21. Trochę papieru i farb i nasz np. parapet będzie od razu weselszy i świąteczny.22. Śliczne jajeczko, a przy okazji idealne ćwiczenia na małą motorykę.23. Była już wcześniej podobna wersja, ale ta jest mniej pracochłonna i chyba efekt bardziej mi się podoba. Jeżeli nie macie takich papierów, bez problemu zrobicie je sami. Instrukcję znajdziecie u Agi na blogu 321startdiy.pl w poście jak zrobić papier z serwerwetki24. Kolejny fantastyczny pomysł, prosty a taki efektowny :)25. W tej pracy bardzo spodobały mi się kolory.26. Prostota wykonania tych jajeczek mnie zadziwiła. Wystarczy kilka kropli farby i np linijka do jej rozprowadzenia i już mamy takie cudo.27. Tutaj zastosowano farby i taśmy.28. Kreda fluorescencyjna daje niesamowity efekt, szczególnie w ciemnościach.29.30. W tamtym roku zrobiłyśmy z córką jajko witraż, które równie dobrze można uznać za zajączka w koszyczku. Wzory można wyciąć jakie się chce. 


31. Na koniec nasza zeszłoroczna kompozycja z talerzyka papierowego, kwiatków z bibuły, dodatków oraz styropianowego jajeczka. 


Zapraszam do polubienia naszego fanpage:

                           


TOP