środa, 28 kwietnia 2021

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham - Jesień, Lato


Dzisiaj zajrzymy co nowego ciekawego słychać u naszych znajomych, czyli Dużego Brązowego Zająca, oraz Małego Brązowego Zajączka, głównych bohaterów przepięknych książeczek dla dzieci pt. Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham. Tym razem opowiadania dzieją się w lato oraz jesień. Poprzednio była to wiosna oraz zima i mamy już wszystkie pory roku.
W lato nasza para zajączków często lubiła skakać po łąkach, chodzić nad rzeczkę. Przy okazji jednej z takich wędrówek nasi bohaterowie zaczęli bawić się w zabawę: co w danym kolorze podoba im się najbardziej. Zabawę zaczął Mały Brązowy Zajączek pytając co najbardziej podoba się Dużemu Brązowemu Zającowi w kolorze niebieskim. Zając odpowiedział, że niebo. Następnie były kolory: zieleń, czerwień, żółty, a na samym końcu pojawił się kolor brązowy. Jak myślicie, co dla Dużego Brązowego Zająca jest najulubieńsze w kolorze brązowym. Ta odpowiedź jest oczywista :)

Oprócz ciepłego opowiadania o miłości, znajdziecie tutaj naukę kolorów, oraz możliwość porozmawiania z dzieckiem co mu najbardziej podoba się w danym kolorze. To ciekawy pomysł na zabawę w plenerze i nie tylko.

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham - JesieńJesienią Mały Brązowy Zajączek oraz Duży Brązowy Zając kicali na jesiennym wietrze, ganiali fruwające listki, dobrze się bawili. W pewnym momencie Duży Brązowy Zając zmęczył się, więc  Mały Brązowy Zajączek pobiegł sam się bawić i znalazł brązowy karton. Włożył go na siebie i pokicał postraszyć zająca. Ten udawał bardzo przestraszonego, aż mały zajączek nie wyskoczył z kartonu i dalej razem pokicali w dal.
Czytając tę książkę przypomniały mi się zabawy z dziećmi, gdy były małe. Dorośli bawiąc się ze swoimi maluchami, często udają, że się przestraszyli udawanych przez nich potworów, że nie mogą obronić bramki itd. Ta radość dziecka, że udało mu się zrobić psotę mamie czy tacie jest bezcenna i tworzy wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa każdemu dziecku, więc bierzcie przykład z Dużego Brązowego Zająca, bo to rodzic na medal.


TOP