sobota, 3 kwietnia 2021

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham Zima, Wiosna

 W poprzednim roku ukazało się wznowienie przepięknej książki o miłości Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham. Ten bestseller doczekał się kolejnych części, tym razem powiązanych z porami roku. W tym momencie w naszej biblioteczce znalazły się: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest wiosna oraz Nawet nie wiesz, jak Bardzo Cię kocham, kiedy jest zima.

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham, kiedy jest wiosna


Gdy nastaje wiosna świat przyrody budzi się do życia. Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zając kicały sobie wiosennie rozglądając się wokoło, dostrzegając wyrastający maleńki listek, kijanki, gąsienice, jajka w gnieździe. Za każdym razem Mały Brązowy Zajączek pytał się co z tego wyrośnie. Na te pytania odpowiadał Duży Brązowy Zając, odpowiadał, że z gąsienicy powstanie motyl, z jajek ptaki, z listka urośnie wielkie drzewo itd. W pewnym momencie mały zajączek zapytał, a co z niego wyrośnie?


To bardzo mądra opowieść o funkcjonowaniu w przyrodzie, życiu, dorastaniu, przeobrażaniu. Na jej podstawie możemy porozmawiać z dziećmi o etapach życia zwierząt oraz ludzi. Opowiedzieć, że najpierw się rodzimy, jesteśmy dziećmi, ale dorastamy i stajemy się jak nasi rodzice.


Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, Kiedy jest zimaZimową porą Mały i Duży Brązowy Zajączek wyszli na spacer i zaczęli bawić się w zgadywanki: Mam na myśli coś co należy do pająka - pajęczyna. Tak chodzili sobie i wzajemnie zadawali sobie pytania, aż do ostatniego z nich, które zadał Duży Brązowy Zając, a  brzmiało ono: Mam na myśli coś co należy do mnie, ..., Coś absolutnie ulubionego. Jak myślicie kogo duży zając miał na myśli? Kogo najbardziej na świcie uwielbia? To kolejna piękna opowieść o miłości rodzicielskiej, która mimo, że nie posiada wielu słów mówi wszystko.

Bardzo polecam wam całą serię tych przepięknych opowiadań o miłości, życiu, które wzruszają, dają do myślenia, po prostu zachwycają. Czytając je miałam uczucie, że właśnie tak powinna wyglądać relacja pomiędzy dzieckiem, a rodzicem, pełna uwagi, cierpliwości, miłości.

TOP