wtorek, 20 kwietnia 2021

Encyklopedia obrazkowa - Wodny świat oraz jedzenie


Przeważnie w książkach przyrodniczych opisujących daną tematykę znajdziemy od kilkunastu do kilkudziesięciu wyjaśnionych pojęć, które tylko w niewielkiej części zaspakajają ciekawość młodych odkrywców przyrody. W przypadku encyklopedii obrazkowych jest odmiennie. W tym przypadku znajdujemy w nich 1000 obrazkowych haseł, które bardzo szeroko pokazują daną tematykę, lecz nie rozwijają tematu, ponieważ obrazki są tylko podpisane nazwą danej rzeczy, zwierzęcia itd. Wydawnictwo Wilga wydało do tej pory kilka takich encyklopedii obrazkowych dla dzieci: Zwierzęta, Przyroda, Jedzenie praz Wodny świat. Dwie ostatnie propozycje dzisiaj chciałabym wam przedstawić.

Encyklopedie te zapraszają młodych czytelników w wodny świat i świat smaków, czyli jedzenia. W środku znajdziecie piękne i bardzo realistyczne ilustracje przedstawiające przedmioty i zwierzęta. Dzięki tym encyklopediom obrazkowym dziecko może zobaczyć jak dane przedmioty czy zwierzęta wyglądają w rzeczywistości. Tak jak wcześniej wspomniałam, każda ilustracja jest podpisana.


W encyklopedii obrazkowej Wodny świat poruszane są takie tematy jak: rafa koralowa, na brzegu morza, ptaki morskie, węże i żółwie morskie, płaszczki, ryby małe i duże, rekiny, ciepłe morza, zimne morza, wieloryby i delfiny, las brunatnic, kałuże pływowe, na dnie, w mrocznych głębinach, świat meduz, sprzęt do nurkowania, wraki statków, maszyny podwodne.
W encyklopedii obrazkowej Jedzenie poruszone są takie tematy jak: śniadania, domowe jedzenie, sposoby przyrządzania potraw, wypieki, ciastka, przyprawy, spiżarnia, piekarnia, warzywniak, sklep rybny, sklep mięsny, delikatesy, kawiarnia, smażalnia ryb, lunch na mieście, kuchnia włoska, kuchnia hiszpańska, kuchnia Meksyku, kuchnia hinduska, kuchnia chińska, kuchnia japońska, kuchnia bliskowschodnia, kuchnia grecka, kuchnia azjatycka, street food, potrawy na różne święta, ciasta i desery.

Encyklopedie obrazkowe są to książki, które zaciekawiają, pokazują jak szerokie jest dane zagadnienie i zachęcają do dalszego go zgłębiania.

TOP