środa, 21 kwietnia 2021

Muminek i ...

Muminki to jedna z ulubionych bajek maluchów, którą sama pamiętam z własnego dzieciństwa. Rodzina Muminków jest dość specyficzna, ale miła i otwarta na innych. Co tym razem przydarzyło się w Dolinie Muminków? Tego dowiecie się z książeczek wydawnictwa HarperKids.Muminek i wiosenna niespodziankaW tym opowiadaniu zastajemy Dolinę Muminków jeszcze zasypaną śniegiem. Wszyscy jej mieszkańcy pogrążeni są w śnie, aż do momentu, gdy Muminka budzi skrzypienie. Nasz bohater jest przestraszony, ale postanawia sprawdzić co się stało, co to jest za odgłos. Wstaje ze swojego ciepłego łóżeczka i okazuje się, że to drzwi skrzypią, a z domu znika Mała Mi. Muminek zasępiony postanawia poszukać przyjaciółki i wyrusza do zimowego lasu, który wydaje mu się bardzo nieprzyjazny. Tak zimny i ponury, że Muminek przestraszył się, że wiosna może nigdy nie nadejść. Czy Muminkowi uda się odnaleźć Małą Mi, czy przyjdzie wiosna, a wraz z nią wróci Włóczykij? 


Muminek i księżycowa przygoda


Po wielu deszczowych dniach w Dolinie Muminków pojawiło się słońce. Muminek bardzo się z tego ucieszył i postanowił, że jest to wspaniały dzień na przygodę i zakomunikował wszystkim, że popłyną na Samotną Wyspę w poszukiwaniu skarbu. Wszystkim ten pomysł się spodobał, ale każdy musiał bardzo dobrze się do niej przygotować. Mama piekła placek, wyciskali sok, Tata szukał odpowiedniej czapki i wędek, Migotka nie mogła się zdecydować, którą sukienkę założyć i tak, gdy już wszyscy byli gotowi na wyprawę, okazało się, że słońce już zaszło. Taki szczegół nie przeszkodził im w wybraniu się na księżycową przygodę.Czy Muminek z rodziną i przyjaciółmi znajdą skarb? Czy przeżyją przygodę? Jak zakończy się ich nocna wyprawa?  


Muminek i złoty liśćTym razem w Dolinie Muminków nastała jesień, a dokładniej dzień Balu Jesiennego. Podczas zbierania leśnych jagód na owocowy poncz Mamusi, nasz bohater oraz Ryjek znaleźli w lesie złoty liść. Tak bardzo im się spodobał, że chcieli znaleźć drzewo z którego on spadł, żeby móc podarować po takim liściu każdemu z przyjaciół na balu. Dzielny Muminek wdrapał się na drzewo, lecz nie mógł nigdzie dostrzec złotych liści. W pewnym momencie przyjaciele usłyszeli krzyk Migotki. Pobiegli zobaczyć co się stało. Ich oczom ukazał się widok... .
Cóż zobaczyli nasi bohaterowie i co to miało wspólnego ze znalezionym wcześniej złotym liściem? Jak uda się Bal Jesienny? Kogo najbardziej brakowało Muminkowi na balu?

Mam nadzieję, że zaintrygowałam was i jesteście ciekawi jak zakończyły się te opowiadania. Tego dowiecie się oczywiście z książek.

Wszystkie opowiadania o Muminku i jego rodzinie oraz przyjaciołach są pełne ciepła, przyjaźni, radości życia. Pokazują jak wspaniałe mogą być relacje pomiędzy osobami, pełne życzliwości do drugiej osoby. Podoba mi się w tych opowiadaniach, że nasz główny bohater często przezwycięża własne lęki, słabości dla swoich przyjaciół. W każdej sytuacji myśli nie tylko o sobie, lecz przede wszystkim o innych i za to lubię go coraz bardziej.

TOP