poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Mała kaszalotka i tajemnica nocy

Małe istoty, które dopiero co poznają świat są pełne ciekawości, pasji poznawania nowego, nieznanego im świata. Tak też było z małą kaszalotką o imieniu Szarlotta, która mieszka w oceanie i wyrusza w głąb nocnego oceanu w książce pt. Mała kaszalotka i tajemnica nocy, otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl


Ocean to wielki "dom" w którym żyją organizmy malutkie, takie które nie dojrzymy gołym okiem oraz olbrzymie, tak gigantyczne, że mogłyby się "równać z miejskim autobusem". Przykładem niesamowitych rozmiarów zwierząt zamieszkujących wody oceanu są kaszaloty, które mają tak wielkie płuca, że jeden oddech wystarcza im na godzinę. Razem z małą Szarlottą, która jest bardzo ciekawa otaczającego ją świata powędrujemy na wycieczkę obejrzeć jak wygląda ocean nocą. Kiedy reszta rodziny kaszalotów śpi, nasza młoda bohaterka udaje się w samotną podróż w głąb nocnego oceanu. Podczas swojej wycieczki napotyka świecącą meduzę, która pokazuje jej rafę koralową, wrak statku leżący na dnie oraz inne zwierzęta żyjące nocą takie jak: żebropław, kałamarnica, rekinek psi, ukwiał czy też kryl. Po ekscytującej wycieczce, kaszalotka wraca do swojej rodziny, lecz w drodze powrotnej zaplątuje się w starą sieć rybacką. Czy uda jej się szczęśliwie dotrzeć do najbliższych, czy też ta samowolna wycieczka skończy się dla niej tragicznie? 

Książka Mała kaszalotka i tajemnica nocy to wspaniała opowieść z dużą ilością ciekawych informacji o kaszalotach oraz nocnym oceanie, która pokazuje, że życie nie toczy się tylko w dzień. W nocy świat również tętni życiem, aczkolwiek jest to inne życie, lecz równie interesujące co za dnia. Książka pokazuje również, że nie należy lekceważyć ciekawości świata naszych dzieci, wato razem z nimi poznawać nowe rzeczy, nie zamykać się na nieznane, tak żeby nasi milusińscy nie musieli na własną rękę szukać odpowiedzi na dręczące je pytania. 

Czym wyróżnia się ta książka na tle innych? Wiele książek ma cudowne ilustracje, tak ja ta, ale ile książek ma świecące w ciemnościach kartki, które idealnie wprowadzają nastrój nocnego, podwodnego świata? To wyjątkowo piękna książka, którą z przyjemnością wam polecamy.

Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

Dziękuję za egzemplarz recenzencki księgarni TaniaKsiążka.
TOP