wtorek, 6 kwietnia 2021

Bajkowi bohaterowie w biblioteczce malucha

 Często widujemy w biblioteczkach maluchów książki z ich ulubionymi bajkowymi bohaterami. Nic w tym dziwnego. To świetny sposób na oderwanie dzieci sprzed telewizorów na rzecz czytania książek. Niektórzy nie lubią takich książek, ja natomiast uważam, że jest wśród nich wiele wartościowych propozycji, przekazujących głębsze przesłania, lub po prostu zapewniające wesołą zabawę podczas lektury. Dzisiaj mam dla was 4 propozycje z bajkowymi bohaterami.Bajki 5 minut przed snem. Spirit Ring FreeJest to książka oparta na serialu Spirit Riding Free opowiadającym o przygodach trzech przyjaciółek: Lucky, Abigail i Pru. Lucky wraz z tatą oraz ciocią przeprowadziły się do Miradero, ponieważ jej tata budował tam kolej. Lucky i dwie miejscowe dziewczynki połączyła miłość do koni. W pierwszym opowiadaniu Lucky ratuje Abigail i Pru przed śmiercią. Od tamtej pory stają się przyjaciółkami na zawsze.


W książce znajduje się 6 opowiadań od momentu przybycia Lucky do Miradero. Dowiecie się jak nasza bohaterka zdobyła swojego konia Ducha,  potowarzyszycie Lucky w przygotowaniach do Rajdu Siodła, który nauczy ją, że na wszystko jest pora i nie można za wszelką cenę starać się udowodnić swoją rację, będziecie poszukiwali stary skarb, aż do opowiadania świątecznego. 

Spririt Ring Free to mądre, ciekawe opowiadania, głównie dla dziewczynek i nie koniecznie tylko dla miłośników koni. To opowieści o prawdziwej przyjaźni oraz miłości do tych przepięknych i mądrych zwierząt. Miłośniczki tego serialu będą zachwycone tą książką.


Bajki 5 minut przed snem. Bajeczki Maszy


Tym razem uwielbiana przez dzieci mała Masza będzie opowiadała klasyczne bajki w jej własnej wersji. W książce tej znajdziecie takie opowiadania jak: Czerwony Kapturek, Dziadek Mróz, Jaś i Małgosia, Królewna żabka, Lisica i zając, Śnieżynka, Kopciuszek, Ziarenko grochu, Tomcio Paluch, Świnopas, Sinobrody, Wilk i lis, Dzielny krawczyk, Smolny byczek. Osoby, które znają ich oryginalną wersję od razu zorientują się, że bajki opowiadane przez małą Maszę różnią się od swoich klasycznych wersji. Dla przykładu, bajka o Kopciuszku rozpoczyna się tak samo, ale nasza bohaterka dostaje za zadanie rozłupywanie orzechów. Wróżka przynosi jej do pomocy dziadka do orzechów, który pomaga szybko jej się uporać z pracą. Tak jej się ten dziadek podoba, że bierze go ze sobą na bal. W drodze na przyjęcie, Kopciuszek spotyka uciekającego króla, którego bal został nawiedzony przez stado myszy, które psują zabawę. Dziadek do orzechów wywabia myszy z zamku za co dostaje buziaka od Kopciuszka. Drewniana postać zamienia się w księcia, który zakochuje się w naszej głównej bohaterce. Jak widzicie mała Masza połączyła aż trzy dobrze znane nam bajki. Tak jest w każdym z opowiadań, przez co powstały zupełnie nowe, zabawne historyjki w stylu zwariowanej Maszy. Każde opowiadanie to inny typ ilustracji dziecięcej plus kadry z bajek Maszy.


Na tropie. Szukaj i znajdź - Kotociaki oraz My Little Pony
Na tropie. Szukaj i znajdź to książeczki w których znajdziemy na każdej stronie zadania typu odnajdywania ukrytych na ilustracjach przedmiotów. Ilustracje w każdej z tego typu książeczek powiązane są z daną bajką.
Taka zabawa to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości, liczenia, odnajdywania konkretnych kształtów lub kolorów. Książeczki te dają również wiele innych możliwości niż tylko wyszukiwanie. Pomysłowy rodzic na ich podstawie może uczyć dzieci nowych słów, ćwiczyć umiejętności tworzenia prostych opowiadań, może rozmawiać o emocjach itd. To ciekawe ćwiczenia do wspólnej zabawy z dziećmi.

A wy lubicie książeczki, których bohaterami są postacie z bajek telewizyjnych?

TOP