niedziela, 18 kwietnia 2021

Świat w piżamie

 Małym dzieciom często wydaje się, że w nocy wszyscy ludzie, tak jak oni sami, śpią. Jakież było zdziwienie głównego bohatera,  książki pt. Świat w piżamie otrzymanej z księgarni TaniaKsiążka.pl, gdy się dowiedział, że wielu ludzi pracuje nocą.


Krzyś to przedszkolak, który ciekawy jest otaczającego go świata. Podczas wieczornego czytania  książki na dobranoc, nasz bohater dowiedział się, że pieczywo robione jest w nocy. Było to dla niego wielkie zaskoczenie, ponieważ myślał, że tak jak on wszyscy śpią w tym czasie. Od tego momentu w różnych rozmowach z rodziną okazywało się, że oprócz piekarza są też inni ludzie pracujący w różnych zawodach, którzy nie śpią w nocy. Noc nie jest taka spokojna jak myślał, noc tętni życiem.


 Z książki dzieci dowiedzą się, że gdy niebo spowija ciemność pracuje piekarz, handlarze kupują warzywa i owoce na wielkich giełdach, odbywa się transport produktów do sklepów, dyżur mają lekarze, pielęgniarki, policjanci, strażacy. Nocą wożą ludzi piloci, kierowcy taxówek, pociągów autobusów. Oprócz kierowców w tym czasie pracuje również inny personel obsługujący pasażerów. Nocą również tętni życie w drukarniach, które drukują codzienne gazety, w radio dziennikarze prowadzą na żywo audycje nawet w późnych godzinach. Świat, gdy na niebie pojawia się księżyc, okazał się dla Krzysia fascynujący, tak również będzie dla innych przedszkolaków, którzy mogą sobie nawet nie zdawać sprawy z tego, że gdy oni smacznie śpią na świecie życie tętni, ludzie pracują by inni mogli korzystać z ich pracy.

 To bardzo ciekawie napisane opowiadanie, z dużą ilością szczegółów opisujących dane zawody, która zilustrowana jest prześlicznymi rysunkami. Bardzo wam ją polecam.

Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

Dziękuję za egzemplarz recenzencki księgarni TaniaKsiążka.

TOP