czwartek, 19 maja 2022

Poznaję świat i przyrodę

 Jeżeli chcecie, żeby świat i otaczająca nas przyroda nie miały przed waszymi pociechami tajemnic, chcecie rozbudzić w nich rządzę wiedzy, to koniecznie musicie mieć w swojej biblioteczce książkę Poznaję świat i przyrodę. Jest to książka-ćwiczenia z elementami metody Montessori. Dla przypomnienia główną koncepcją tej metody jest pozwolenie dzieciom uczenia się, poznawania świata poprzez samodzielną obserwację, dotyk, działanie, eksperymenty, wzbudzenie ciekawości dziecka.

Wykonując zawarte w niej zadania dzieci dowiedzą się: z ilu planet składa się Układ Słoneczny, poznają fazy księżyca, poznają kraje oraz będą miały za zadanie umieścić zwierzęta na odpowiednim kontynencie. Poznają problemy związane z ekologia oraz dostaną wskazówki jak im zaradzić, czyli jak oszczędzać wodę, jak segregować śmieci, jak zapobiegać zanieczyszczeniu powietrza.

Z książki można się dowiedzieć jak powstaje drzewo, jak wyglądają różne drzewa, zwierzęta, dlaczego pszczoła jest tak pożytecznym stworzeniem, skąd biorą się produkty spożywcze, które jemy i wiele innych ciekawych informacji, a to wszystko w postaci zadań do uzupełnienia, labiryntów, malowania czyli przez zabawę, a jak wiemy najłatwiej się tak zapamiętuje.


Zagadnienia zawarte w książce pogrupowano według kategorii: kosmos, przyroda,, wody i lądy, ochrona środowiska, ojczyzna, flora i fauna oraz człowiek. Ćwiczenia te poszerzają wiedzę maluchów, wzbogacają język oraz wprowadzają elementy matematyczne.
TOP