środa, 11 maja 2022

Akademia Mądrego Dziecka - nowości kwiecień

Pod sam koniec kwietnia miała miejsce premiera wielu nowości wydawnictwa HarperKids z serii Akademia Mądrego Dziecka. Ukazały się nowe pozycje w seriach: Mój świat, Moja pachnąca książeczka z kolorami oraz Pudełko pełne zabawy.

Mój świat

Z serii Mój świat mamy takie tytuły: Kocham cię, mamo! oraz Kolorowy nocnik. To nowa seria Akademii Mądrego Dziecka, która uczy codziennych czynności oraz pokazuje otaczający nas świat. Są to kartonowe książeczki z grubymi stronami, zaokrąglonymi rogami oraz co najbardziej cieszy małych czytelników, z ruchomymi elementami.
Kocham cię, mamo! to książeczka pokazująca niesamowitą więź pomiędzy mamą a dzieckiem w formie wierszowanej opowieści o uczuciach. Podczas czytania emanuje z niej ciepło oraz miłość, gdy ogląda się jak mały leniwiec śpi na brzuszku mamy, mały kangur przytula się do mamy w torbie na brzuszku, a mama i dziecko słoń radośnie pluskają się wodą. Całość dopełniają przepiękne, klimatyczne ilustracje.Kolorowy nocnik to książeczka, która uczy codziennej czynności jaką jest korzystanie z toalety, a na początku życia, oczywiście z nocnika. Wraz z misiem Tadziem, który uczy się korzystać z nocnika, dzieci dowiedzą się do czego służy nocnik, że nocniki mogą różnić się od siebie wielkością i wyglądem. Poruszając pokrętłem, maluchy będą mogły spuścić wodę z kupą w sedesie oraz dowiedzą się co należy zrobić po skorzystaniu z sedesu. To wesoła, kolorowa książeczka z ruchomymi elementami oraz otwieranymi okienkami pod którymi ukryte są ciekawe informacje, która zaciekawi i pomoże w nauce nie jednemu maluchowi.
Moja pachnąca książeczka z kolorami
Moja pachnąca książeczka z kolorami, jak sama nazwa mówi, zaprasza najmłodszych czytelników do świata zapachów i kolorów. Tym razem maluchy zostaną przeniesione do ogrodu oraz poznają zapachy otaczające nas na co dzień, a to wszystko w tytułach: Ogród oraz Mój dzień.

Mój dzień to propozycja w której maluchy poznają rzeczy danego koloru, które mają w swoim otoczeniu. Zielony to trawa, jaszczurka, liście. Żółty to piasek czy jaskry, a brązowy to stół, czy drewno. Na każdej ze stron znajduje się okienko z dziurką, którą wystarczy potrzeć, powąchać i próbować odgadnąć co to za rzecz znajduje się ukryta. Czy to się wam uda? Ja niestety nie wszystkie rzeczy odgadłam, ale jest to fajna i ciekawa zabawa.Natomiast Ogród zachwyci was zapachami kwiatów, krzewów oraz drzewek owocowych, które są naprawdę realistyczne. Natomiast z kolorów znajdziemy tutaj rzeczy w kolorze: fioletowym, białym, żółtym, różowym, zielonym i pomarańczowym. Na każdej ze stron dzieci poznają 6, 7 propozycji w danym kolorze.

Pudełko pełne zabawy
Pudełko pełne zabawy to zestaw, który już miałam okazję wam wcześniej pokazywać. Tym razem doszły do tej serii dwa tytuły Dinozaury i Księżniczki. Są to zestawy składające się z papierowej książeczki z wierszykami w danym temacie, czyli np. o różnych dinozaurach, czy bohaterkach bajek, bo w sumie nie wszystkie z nich są księżniczkami oraz ośmiu puzzli do układania.

Puzzle to patyczki z których możemy ułożyć takie dinozaury jak: Triceratops, Ankylozaur, Brochiozaur, Pterozaur, Stegozaur, Spinozaur, Dilofozaur i Tyranozaur, natomiast w drugim pudełku znajdziemy: Czerwonego Kapturka, Małą syrenkę, Kopciuszka, Księżniczkę na ziarnku grochu, Roszponkę, Calineczkę, Królewnę śnieżkę oraz Dziewczynkę z zapałkami.Każdy tekst na puzzlach jest również przetłumaczony na język angielski. Dzieci do rymowanych wierszyków mogą układać kolorowe ilustracje z puzzli. Każda układanka składa się z 8 elementów, które są sporych rozmiarów, idealnie pasując do małych rączek dzieci od około 2 roku życia. Pomimo, niewielkiej ilości puzzli, obrazki wcale nie jest tak prosto ułożyć na początku. Dzieci będą musiały się skupić, żeby odnaleźć właściwe elementy oraz poskładać je w prawidłowej kolejności.
TOP