poniedziałek, 30 maja 2022

Lasoterapia dla dzieci

 Drzewa, ptaki, zwierzęta, spokój, a w oddali tylko odgłosy natury to fantastyczny sposób na relaks, wyciszenie, ukojenie emocji, ale równocześnie las to skarbnica pomysłów na fantastyczną zabawę dla dzieci. Leśne zabawy proponuje nam książka Lasoterapia dla dzieci wydawnictwa Dragon.


W książce znajdziemy różnorodne propozycje zabaw na prawie 80 stronach. Autorki podpowiadają co warto wziąć na wycieczkę do lasu, jak się należy zachowywać na takiej wędrówce, zachęcają do obserwacji natury, przez zadania typu co widziałeś. 

Książka podzielona jest na cztery części. Każda z nich powiązana jest z porą roku, czyli: wiosną, latem, jesienią i zimą. Zadania dostosowane są do konkretnej pory roku, dzięki czemu z książką możemy bawić się przez cały rok. Na początku każda z pór roku opisana jest (kiedy się zaczyna, jakie panują temperatury i co zachodzi w naturze) oraz podane są najważniejsze daty typu Dzień Wróbla, Dzień Ziemi, Dzień gapienia się w Niebo, czy Dzień Ochrony Środowiska.

Wiosną maluchy będą mogły pomalować drzewo, żeby wyglądało jak wiosenne, zrobią leśne perfumy, kij wędrowca, leśne stemple, ulepią ślimaka, dowiedzą się jak nazywają się warstwy lasu, pobawią się w leśne sudoku, czy stworzą wiatrowskaz.


Latem stworzą własną leśną ścieżkę, poznają bryły, zbudują ścieżkę dla bosych stóp, dowiedzą się jak rozróżnić koniczynę od szczawiku zajęczego, poznają przysmaki mrówek i zrobią kolorową mgłę.


Jesienią będą mogły pobawić się w leśne zagadki, pokolorować leśną mandalę, zrobić leśny talizman, zrobić piękny bukiet z liści oraz pobawić się w leśnego detektywa szukając drzew, których liście znajdują się w książce. Poćwiczą matematykę na liściach oraz poćwiczyć wyobraźnię.


Zimą również pobawią się w detektywów szukając w lesie czegoś: szorstkiego, wilgotnego, miękkiego czy krzywego. Będą mogły okazać naturze wdzięczność zostawiając w lesie dary dla zwierząt, które w tym czasie mają problem ze znalezieniem jedzenia, poszukają tropów, zrobią leśne mobile, czy mroźne witraże.


Lasoterapia dla dzieci to przewodnik po lesie, który uczy i równocześnie bawi. To ciekawe pomysły na spędzenie interesująco i twórczo czasu na łonie przyrody w gronie rodziny. 

TOP