środa, 18 maja 2022

Dobble Marvel - Rebel

 Czy wasze dzieci są fanami super bohaterów Marvela takich jak: Iron Man, Hulk, Loki, Thor, Spiderman, Ant-Man, Kapitan Ameryka, czy Doktor Strange i lubią świetnie się bawić? Jeżeli tak, to ta propozycja gry dla dzieci od 6 roku życia bardzo się wam spodoba.Dobble Marvel - RebelW skład gry wchodzi:

- 55 kart Jeżeli jakimś cudem, jeszcze nie znacie tej gry, to pokrótce przedstawię wam o co w niej chodzi. Gra to okrągłe karty na których znajduje się po 8 obrazków. N każdym obrazku jest jeden wspólny bohater Marvela lub związany z nim przedmiot z inną dowolnie wybraną kartą. Na środek stołu wykładamy dwie karty. Zadaniem uczestników gry jest jak najszybsze odnalezienie wspólnego przedmiotu, dla tych dwóch kart. Kto go pierwszy wskaże ten wygrywa dane rozdanie. Tak gramy, aż do wyczerpania kart. Kto najwięcej razy jako pierwszy odnalazł wspólny przedmiot wyłożonych kart, ten wygrywa całą grę. Czyli prościej mówiąc musimy szukać par. Jest to pierwsza, podstawowa opcja gry.
Dodatkowo znajdziecie w instrukcji jeszcze 5 propozycji mini gier: Wieża, Studnia, Parzy!, Zatruty podarunek oraz trojaczki.
Gra ta jest o tyle fajna, że nie musimy wybierać w niej opcji rywalizacji. Możemy tak po prostu bawić się z dzieckiem w odnajdywanie przedmiotów lub bohaterów. Przy takiej zabawie dziecko uczy się spostrzegawczości, rozwija umiejętności mowy (opowiadając o przedmiotach lub swoich ulubionych super bohaterach na kartach), a co najważniejsze, podczas wspólnej zabawy pogłębiamy więź łączącą nas z dzieckiem.

W trybie rywalizacji dziecko trenuje spostrzegawczość, refleks oraz zaczyna uczyć się zdrowej rywalizacji, dlatego nie należy non stop dawać dziecku wygrywać. Warto uświadamiać mu, że najważniejsza jest dobra zabawa, śmiech oraz przebywanie ze sobą, a w tej wersji Dobble pomysłów na rozgrywki mamy aż 6 (standardowa plus mini gry).

Wiek graczy: +6 lat
Liczba graczy: 2-8 os
Wydawnictwo: Rebel
TOP