poniedziałek, 16 maja 2022

Co się kryje w kwiatku - Nasza Księgarnia

 Chodząc z dziećmi po łące, ogrodzie pełnym kolorowych, pachnących kwiatów, czy usłyszeliście kiedyś pytania typu, skąd się biorą kwiaty, co się w nich kryje, dlaczego pszczółki na nie siadają itd.  Myślę, że tak, dlatego książka pt. Co się kryje w kwiatku otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl pomoże wam odpowiedzieć waszym małym miłośnikom przyrody na te i inne pytania związane z kwiatami.


Młodzi pasjonaci przyrody często zadają wiele pytań o otaczający ich świat. Jednym z przedmiotów ich zainteresowań są oczywiście kwiaty, bo któż nie zwróci uwagi na te piękne, kolorowe i pachnące rośliny.

Cóż ciekawego z książki Co się kryje w kwiatku dowiedzą się młodzi czytelnicy? Znajdziemy tam: wiele nazw kwiatów oraz na jakich terenach rosną, czym się od siebie różnią, jak są zbudowane, jak powstaje żyzna gleba idealna dla kwiatów, jak wygląda proces kiełkowania, czym się kwiaty odżywiają, jaką misję mają liście, korzenie i kwiaty, co to jest zapylanie i jakie są jego rodzaje, co zagraża kwiatom, a kto jest ich sprzymierzeńcem itd. Ta książka to kompendium wiedzy na temat kwiatów podane najmłodszemu czytelnikowi w bardzo przystępny i interesujący sposób.
Opisując tę książkę nie da się nie zwrócić uwagi na wręcz bajeczne ilustracje, które sprawiają, że nie jest to kolejna zwyczajna książka o przyrodzie dla dzieci, lecz arcydzieło od którego wręcz nie można oderwać oczu. 

Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

TOP