sobota, 21 maja 2022

Bajkowi bohaterowie w biblioteczce malucha

 Zapraszam na kolejny już przegląd książeczek dla najmłodszych dzieci, której głównymi bohaterami są postacie z ulubionych bajek. Tym razem mam dla was cztery serie z bohaterami takich bajek jak: Bing, Smerfy, Muminki oraz My Little Pony. Jak widzicie każdy znajdzie coś dla siebie.Wodne czary-maryWodne czary-mary to kartonowe książeczki zaopatrzone w flamaster na wodę. Każda z nich to inna historyjka, podczas której czytania dzieci mają za zadanie odkrywać obrazki, poprzez ich malowanie pisakiem wodnym. Tym razem do tej serii dołączyli bohaterowie Muminków oraz My Little Pony.
W książeczce Wodne czary-mary My Little Pony, na każdej ze stron zostali przedstawieni bohaterowie tej bajki. Odkrywając obrazki poznamy mieszkańców Equestrii, czyli takie kucyki jak: Sunny, Izzy Moonbow, szeryfa Hitcha, pegazy Zipp Storm i Pipp Petals oraz królową Haven.
Natomiast w książeczce Dolina Muminków dzieci będą mogły poczuć się jak w wiosce tych sympatycznych bohaterów. Wraz z Muminkiem spotkacie swoich ulubionych bohaterów, zgadując kto kryje się pod danym obrazkiem. Będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę. Będziecie czekać na podróżnika wracającego z wyprawy, łowić ryby, zbierać kwiaty na łące, czy też wspominać z tatą Muminkiem jego niezwykłe przygody.
Bing


Już nie raz pokazywałam wam książeczki z Bingiem. Tym razem również mam dla was kilka ciekawych propozycji dla jego wielbicieli. Są to kartonowe książeczki z zaokrąglonymi brzegami, pełne kolorów. Są to tytuły: Coś dla mamy, Coś dla taty, Doktor Bing.


Coś dla mamy to urocza historyjka, w której nasz bohater chce zrobić dla mamy coś miłego. Wpada na pomysł, żeby przygotować dla niej pyszny sok ze słomką, grzankę z dżemem oraz kwiatki.
Podczas przygotowań trochę soku się rozlewa, grzanka przypala, a zebrane dmuchawce ciut tracą na urodzie, ale najważniejsze nie jest co przygotował Bing, lecz dlaczego to zrobił, a odpowiedź jest prosta, bo kocha swoją mamę.
Coś dla taty, to analogiczne opowiadanie do tego poprzedniego, lecz tym razem osobą obdarowaną ma być jego tatuś.Tym razem Bing wymyślił, że chce podarować coś błyszczącego, mieniącego się i z piórkami. Jak możecie się domyślić praca nie przebiegła gładko, ale liczy się to, że prezent nasz bohater zrobił sam.Doktor Bing to opowiadanie w którym nasz przemiły bohater zamienia się w doktora Binga, a to wszystko dlatego, że tego dnia ma iść na sczepienie. Jego pacjentem jest oczywiście Flop, który jest bardzo dzielny, wcale się nie boi, a po otrzymaniu szczepionki dostaje fajną naklejkę.
Tak samo się dzieje, gdy sam Bing idzie do doktor Molly. Tam czeka już przestraszona Sula. Nasz bohater tłumaczy jej, że nie ma się czego bać. Ta część przygód będzie w sam raz dla dzieci, które muszą iść na szczepionkę do lekarza. Myślę, że doda ona im otuchy.


Nowa kolekcja bajek - SmerfyTo książka z sześcioma nowymi przygodami Smerfów. Znajdziemy w niej takie opowiadania: Wielki nos, Pieluszkowy Tatuś, Sztuka Smerf-Fu, Nowe wcielenie Ciamajdy, Nieśmieszne żarty, Niezdara w kuchni.

Cóż tym razem ciekawego wydarzyło się w wiosce tych sympatycznych niebieskich istot? Otóż Osiłek zapatrzony w Smerfetkę nie mógł przeboleć, że ona nie zwraca na niego uwagi. Inne Smerfy doszły do wniosku, że to przez jego nos, który jest za duży. Osiłek poszedł po pomoc do papy Smerfa, ale on stwierdził, że jego nos jest taki jak trzeba i nie chciał mu go zmniejszyć. Zrozpaczony Osiłek udał się po zaklęcie do siedziby Gargamela. Co z tego wynikło? Jak zwykle nic dobrego :) Dzieci będą również mogły poznać niezwykły wynalazek pracusia - robota, który opiekował się Smerfusiem, Smerfetka przypomni wszystkim o dawnej sztuce walki Smerf-Fu, co, a może kto się kryje za niesamowitą odmianą Ciamajdy i przekonacie się jakie nieśmieszne żarty tym razem wymyślił Zgrywus i jak Ciamajda wybrnął z kuchennego kłopotu.

Moje pierwsze zadania do wyklejania
Po lekturze najnowszych przygód Smerfów czas na zabawę z nimi z książeczką Moje pierwsze zadania do wyklejania. Znajdziecie w niej masę naklejek, rysunki do kolorowania, szlaczki, zadania typu połącz kropki, labirynt i wiele innych zadań do wykonania podczas których maluchy będą się bawić , a jednocześnie uczyć.

TOP