środa, 1 czerwca 2022

Bajkowi bohaterowie - Muminki

 Chciałabym was zaprosić do Doliny Muminków z przesympatycznymi bohaterami, którzy przeżywają ciekawe, trochę straszne przygody z których zawsze wypływa jakaś mądra myśl. Tym razem chciałabym wam zaprezentować dwa opowiadania z tej serii: Muminek i nowy przyjaciel oraz Muminek i tajemnica lata z wydawnictwa HarperKids


Muminek i nowy przyjacielHistoria książki Muminek i nowy przyjaciel zaczyna się na plaży, gdzie Muminek i Ryjek bawią się w szukanie skarbów. W pewnym momencie Ryjek znajduje butelkę w której jest list o treści: "Jest tam kto? Przyjaciel". W przyjaciołach od razu kiełkuje myśl, że ta osoba potrzebuje pomocy i oni muszą wyruszyć na jej poszukiwanie, a nowego przyjaciela zawsze dobrze mieć. Pannie Migotce nie podoba się pomysł szukania nowego przyjaciela, bo przecież Muminek ma już ją za przyjaciółkę, ale mimo sprzeciwu Ryjek I muminek na tratwie wyruszają na wyprawę. Gdy docierają w pobliże samotnej wyspy łapie ich sztorm, który niszczy tratwę i wyrzuca ich na brzeg. Tutaj odnajdują samotnego Too-Tiki, który nie chce już być sam na tej wyspie. Czy uda im się powrócić do domu? 
To ciekawe opowiadanie o poszukiwaniu nowej przyjaźni, ale jednocześnie nie zapominaniu o starych, dobrych przyjaciołach, bo przecież jedno nie musi wykluczać drugiego.


Muminek i tajemnica lataBył piękny, letni dzień. Rodzina Muminków i jej przyjaciele miło spędzali czas. na dworze. Tata Muminek drzemał sobie na hamaku, lecz w pewnym momencie postanowił, że musi wrócić do swej literackiej pracy nad kryminałem pełnym zagadek, nad którym właśnie pracował. Gdy chciał kontynuować pisanie okazało się, że nie ma jego notesu oraz pióra. Wszyscy zaczęli szukać zguby i poszlak prowadzących do jego odnalezienia, lecz nie było to takie proste. W pewnym momencie notes i pióro odnalazły się wraz z kartką na której było napisane "Sumotna" Drogą dedukcji bohaterowie domyslili się, że kartkę napisała Buka, a słowo na niej to samotna. Czy mieszkańcom Doliny Muminków uda się poprawić humor Buce?
Tym razem tematem opowiadania jest samotność i inność. Książka pokazuje jak niewiele trzeba, żeby druga istota poczuła się lepiej, szczęśliwiej i jak ważne jest dostrzeganie takich osób w naszym otoczeniu.


TOP