piątek, 17 czerwca 2022

Koty


Wydawnictwo Nasza Księgarnia ma w swojej ofercie wiele ciekawych gier, wśród nich serię gier karcianych z przepięknymi grafikami, które przenoszą graczy w krainę snów. Do tej serii dołączyła gra Koty.


W skład gry wchodzi:

- 80 kart kotów

- 10 kart kruków

- 5 jokerów

- 13 kart nocyCelem gry jest zbudowanie snów, w których będzie jak najwięcej kotów. Sen gracza może mieć 4 krainy, w każdej krainie mogą się znaleźć maksymalnie 4 karty ułożone jedna na drugą, tak aby było widać mnożnik x2 jeżeli taki jest na karcie. w danej krainie może być tylko jeden kot lub kruk, który jest umieszczony tylko na szczycie krainy. Wbrew pozorom nie będziemy chcieli kotów w naszych snach, bo obniżają nam punktację, tym bardziej kruków, bo te karty ją nam zerują. Przez całą rozgrywkę będziemy dążyć, aby zdobywać jak najwięcej kart z liczbą 9 i w oparciu o nie tworzyć swoje krainy. Czarna 9 to najwyższa wartość w grze i jest to rewers każdej karty. Ma ona na dole mnożnik x2, dlatego jest tak cenna.


W czasie rozgrywki zawsze musimy mieć 4 karty w ręku. Jak zagrywać karty możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. Oczywiście można bronić się przed atakami innych graczy, lub samemu atakować. szczegóły rozgrywki znajdziecie w instrukcji. Gra kończy się automatycznie, gdy jeden z graczy stworzy sen z trzema krainami, które mają trzy 9, bez względu na to czy na tych 9-tkach będą koty lub kruki oraz jak wygląda 4 kraina gracza.
Na czym polega inność tej gry w stosunku do poprzednich tytułów tej serii? Tutaj znajdziemy w niej dużo negatywnej interakcji. To gra w której neutralność się nie opłaca, trzeba ciągle podkradać sobie koty, podrzucać innym skoty o niskich wartościach na krainy pełne dziewiątek oraz podrzucać kruki, które zerują daną krainę i niweczą wcześniejszy trud danego gracza. Jak widzicie bycie wrednym w tej grze to podstawa.
W pierwszym momencie zasady gry wydają się zawiłe, lecz to tylko pozory. Wystarczy 2-3 rozgrywki, aby w pełni zrozumieć wszystkie jej niuanse. Każda kolejna partyjka jest lepsza, kiedy gramy już bardziej świadomie i wiemy jak zdobywać punkty i jak przeszkadzać innym graczom w ich zdobywaniu. Zdecydowanie jest to gra dla osób, które rozumieją czym jest negatywna interakcja w grach, nie obrażają się i rozumieją, że to tylko zabawa i raz się wygrywa, bo było się cwańszym lub miało się więcej szczęścia, a innym razem ktoś nas przechytrzył. Moim zdaniem to świetna gra, która wzbudzi dużo emocji.

Wiek graczy: 10+ lat
Liczba graczy: 2 - 7 os. 
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
TOP