piątek, 3 czerwca 2022

Na tropie. Szukaj i znajdź


Żeby ćwiczyć szare komórki naszych maluchów warto sięgać po książeczki z zadaniami. Jeżeli chcemy, żeby dzieci były bystre, spostrzega i uważne warto podsuwać im książeczki typu Na tropie. Szukaj i znajdź. Są to książeczki w których znajdziemy na każdej stronie zadania typu odnajdywanie ukrytych na ilustracjach przedmiotów.
Ilustracje w każdej z tego typu książeczek powiązane są z daną bajką. Tym razem są to bohaterowie takich bajek jak: Smerfy czy Miś Paddington.Tak jak wcześniej wspomniałam znajdziemy w nich bardzo proste wyszukiwanki. Szkraby nie będą miały żadnego problemu z odnalezieniem wskazanych przedmiotów, co nie zniechęci ich do zabawy z książką, a wręcz przeciwnie, pierwsze sukcesy zachęcą do dalszych poszukiwań.

Taka zabawa to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości, liczenia, odnajdywania konkretnych kształtów lub kolorów. Książeczki te dają również wiele innych możliwości niż tylko wyszukiwanie. Pomysłowy rodzic na ich podstawie może uczyć dzieci nowych słów, ćwiczyć umiejętności tworzenia prostych opowiadań, może rozmawiać o emocjach itd. To ciekawe ćwiczenia do wspólnej zabawy z dziećmi.

Książki są dużego formatu, z grubymi kartonowymi stronami o zaokrąglonych kartkach, natomiast sama szata graficzna jest kolorowa.

TOP