środa, 15 czerwca 2022

Co robi moje ciało. Opowiem ci mamo


Niedawno premierę miała najnowsza książka z serii Opowiem Ci mamo Co robi moje ciało otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl. Tym razem tematem przewodnim jest ciało człowieka.Miłka i jej brat Staś to szalone rodzeństwo, które uwielbia bawić się i wygłupiać. Na każdej ze stron książki dzieci dowiadują się czegoś nowego o swoim ciele. Z książki młody czytelnik dowie się, że organizm cały czas pracuje, nawet w nocy serce pompuje krew, a płuca nabierają powietrza i dostarczają nam niezbędnego tlenu. Układ kostny podtrzymuje całe ciało człowieka, a dzięki mięśniom możemy się poruszać! Znajdziemy w niej: ilustracje ludzkiego ciała z zewnątrz i wewnątrz. Ta książka to bardzo przystępnie, bez zbędnych szczegółów, których dzieci będą uczyły się w szkole, przedstawione informacje o mózgu, krwi, odżywianiu, układzie kostnym, mięśniach. Anatomiczna budowa to jedynie początek. Dzieci z książki odkryją jak ważną rolę odgrywają w poznawaniu świata zmysły i dowiedzą się czym są emocje.

Bardzo mi się spodoba, że w delikatny sposób został poruszony temat niewłaściwego dotyku, szacunku wobec uczuć innych. Możemy tu również znaleźć informacje na temat zdrowego odżywiania oraz wizyty u lekarza.Co robi moje ciało to nie jedynie suche informacje. Dzięki bogatym w szczegóły ilustracjom nie będziemy się nudzić. Znajdziemy tutaj wiele zadań typu znajdź przedmiot, policz, wskaż niepasujący element, lub kto jest najstarszy, poszukaj kobiety w ciąży itd.

Co robi moje ciało to piękna kartonowa książka dla dzieci, z bajecznymi ilustracjami, masą ciekawych zadań do wykonania oraz informacjami podanymi tak, że każde dziecko bez trudu zrozumie informacje w niej zawarte.

TOP