poniedziałek, 6 czerwca 2022

Bajeczki na dzień dobry

 Wydawnictwo HarperKids wprowadziło nową serię książeczek z bajeczkami, której bohaterami są ulubione postacie maluchów. Tym razem jest to seria Bajeczki na dzień dobry.


Gdy wychodzimy z dziećmi do lekarza, na pocztę, czy jedziemy w podróż zawsze przydają się niewielkich wymiarów, lekkie książki, które umilą czas naszym niecierpliwym milusińskim. Z taką myślą powstała nowa seria Bajeczki na dzień dobry w której znalazły się takie tytuły jak: Przygody Misa Paddingtona oraz Tomek i przyjaciele. 

Znajdziemy w nich po 3 niezbyt długie bajeczki z przygodami ulubionych bohaterów maluchów.  Są to urocze opowiadania z przepięknymi, kolorowymi ilustracjami. 

W książeczce Przygoody Misia Paddingtona znajdują się opowiadania: Paddington i obraz, Paddington i gołąbek oraz Paddington i naleśniki. W pierwszym opowiadaniu nasz uroczy miś będzie pomagał pani Brown namalować obraz na wystawę. Czy jego pomysły się spodobają, a może sam stanie się inspiracją? W drugim pozna bardzo mądrego gołąbka, który będzie potrzebował pomocy, natomiast trzecie opowiadanie o naleśnikach to wyjątkowo wesoła historyjka o poczynaniach Paddingtona w kuchni.
W książce Tomek i przyjaciele znajdziemy opowiadania: Kana zwalnia, Słowo Tomka oraz Ważna misja. Kana to szybka lokomotywa, która pewnego dnia psuje się w drodze. Tomek pomaga jej wrócić na stację. W czasie tej podróży nasz bohater uczy szybką Kanę, ze warto czasami zwolnić i rozejrzeć się dookoła, bo świat wokół nas jest piękny.
 Drugie opowiadanie mówi o niezdrowej rywalizacji. Diesel chce udowodnić, że jest najszybszy i robi wszystko, żeby Tomek został w tyle, przez co sprowadza różne nieszczęścia na inne lokomotywy, a sam w tym pośpiechu gubi cały towar, który miał przewieźć. Przyjaciele jednak nie zawodzą i pomagają mu dostarczyć towar na miejsce, z czego płynie puenta, że dzięki współpracy możemy więcej i lepiej. W trzecim opowiadaniu Tomek ma ważną misję dostarczenia elementów rakiety. Tutaj dowiadujemy się, że każdy element takiej rakiety jest ważny bez względu na jego rozmiar.
TOP