sobota, 25 czerwca 2022

Labirynty - Nasza Księgarnia

 Zagadki, tajemnica, labirynty to to co wzbudza w nas zaciekawienie. Nasza księgarnia dobrze wie o tym, dlatego na rynku pojawiła się nowa seria gier pt. Labirynty. Jak dotąd znajdziemy w niej dwie propozycje: Początek drogi oraz Minotaur, czy będzie tego więcej? Czas pokaże.Labirynty. Początek drogi oraz Labirynty. Minotaur


W skład gry wchodzi:

- 7 map labiryntów

- wskaźnik

- tablica wyników

- pisak z gąbką


Jak łatwo się domyślić celem gier Labirynty jest ich przejście i dotarcie do celu. Labirynty to składane mapy, które w czasie wędrówki odpowiednio rozkładamy (jak to robić znajdziecie w instrukcji gry). Dojść do celu można na dwa sposoby: wykonując cele podstawowe, lub wykonując cele podstawowe i cele dodatkowe. Żeby przejść całą grę musimy pokonać 7 labiryntów, a na koniec wykonać cele końcowe. Każda mapa to inna kraina.W czasie rozgrywki, tak jak wcześniej wspomniałam musimy robić cele podstawowe, takie jak znajdywanie kluczy do zamkniętych drzwi, uruchamianie dźwigni itd. Jeżeli chcemy utrudnić sobie zabawę wykonujemy również cele dodatkowe.  Podczas rozgrywki nie możemy odrywać od mapy wskaźnika, którym się poruszamy i mapę możemy zginać tylko po dotychczasowych zgięciach. Natomiast możemy chodzić po drabinkach i skakać portalami (tylko wtedy możemy oderwać wskaźnik od mapy). Tak staramy się dotrzeć do trójkąta nieskończoności. 


Do tej pory wydane zostały w tej serii dwie gry: Labirynty. Początek drogi oraz Labirynty. Minotaur. Obie te gry mają takie same zasady rozgrywki, natomiast różnią je same mapy i ich klimat. Jak łatwo się domyślić gra Minotaur przeniesie graczy w czasy mitologiczne, gdzie naszym celem będzie uratowanie Ariadny oraz stawienie czoła Minotaurowi, natomiast Początek drogi nie ma zawartej w sobie jakiegoś szczególnego tematu przewodniego, to pierwsza gra z tej serii, która w ogólny sposób wprowadza graczy w świat labiryntów.

Jeżeli lubicie gry w których trzeba trochę pomyśleć, pogłówkować, szukać to ta gra będzie świetna dla was. Jej zaletą jest również możliwość grania w nią w jedną osobę, co jak dla mnie jest dużym plusem. Gdy nie mamy z kim grać taka opcja jest bardzo pożądana. Wkraczając w świat labiryntów będziecie chcieli pokonywać ich coraz więcej oraz w coraz trudniejszej wersji, ale nie martwcie się, jeżeli nie będziecie mogli jakiś przejść to na końcu znajdziecie kod QR, który wskaże wam prawidłową drogę. 

Zatem w drogę miłośnicy przygody, labirynty i ukryte w nich zadania czekają właśnie na was.

 

TOP