czwartek, 30 czerwca 2022

Staś Pętelka. Brat czy siostra?

 Pamiętacie Stasia, starszego brata Jadzi? Myślę, że tak. Tym razem w tej sympatycznej rodzince zachodzą wielkie zmiany. Na świecie pojawi się kolejny dzidziuś, a jak sami możecie się domyślić nie jest to prosta sytuacja dla młodszych dzieci. Jak poradzą sobie rodzice w tej sytuacji dowiecie się z książki Staś Pętelka. Brat czy siostra? otrzymana z księgarnia TaniaKsiążka.pl


Nowy członek rodziny to wielka radość dla rodziców i starszych domowników, lecz małe dzieci różnie przyjmują tę sytuację. Gdy nie przygotujemy je do tej nowej dla nich sytuacji, lub popełnimy błędy stosunek starszego rodzeństwa do młodszego może być zły. Dzieci czują się opuszczone, wręcz porzucone, zepchnięte na dalszy plan, nie są już oczkiem w głowie swoich rodziców, co wywołuje u nich takie uczucia jak smutek, złość, niechęć do rodzeństwa. Co zatem trzeb zrobić, żeby zapobiec takiej sytuacji? Tego dowiecie się z książki Staś Pętelka. Brat czy siostra? 

W książce pięknie widzimy jak Staś i Jadzia są przygotowywani na "przybycie" nowego rodzeństwa. Dzieci są o wszystkim informowane i razem z rodzicami przygotowują się na przyjęcie nowego członka rodziny. Jadzia z mamą wybiera ciuszki dla maluszka, natomiast Staś wraz z tatą przygotowuje łóżeczko. Gdy już braciszek pojawia się na świecie, nasze rodzeństwo nie jest spychane na dalszy plan. Cały czas pomagają przy opiece nad dzidziusiem, nikt do nich nie mówi, że przeszkadzają, a gdy rodzice mają chwilę spokoju zamiast odpoczywać bawią się z nimi tak żeby czuły, że są tak samo ważne jak wcześniej. 

Brat czy siostra? to idealna książka, która pomoże dziecku oswoić się z nową dla niego sytuacja jaką jest pojawienie się na świecie rodzeństwa oraz wskazówką dla rodziców jak powinni postępować, żeby w rodzinie panowała miłość a nie zazdrość o innego członka rodziny.


Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

TOP