środa, 4 listopada 2020

Z kwiatka na kwiatek wydawnictwa Nasza Księgarnia - gra planszowa

 Macie ochotę przedłużyć sobie lato, cudowne chwile wśród kwiatów, motyli pod altanką na działce? Oj ja z chęcią zaczerpnę trochę lata z gry Z kwiatka na kwiatek wydawnictwa Nasza Księgarnia
W skład gry wchodzi:

- 40 kafelków kwiatów

- 10 pęków kwiatów

- 4 altany

- 40 motyli

- 1 woreczek

- 4 kapelusze

- 21 kartCelem gry jest zasadzenie na swojej działce jak największej ilości rabatek z kwiatami i umieszczenie na nich motylka w tym samym kolorze co kwiaty. Jak to się robi. Z kafelków kwiatów układamy tzw. stragany z kwiatami  w których środku umieszczamy odpowiednią ilość motyli. Obok umieszczamy kafelki z pękami kwiatów. Gracz w swojej turze kupuje jeden kafelek kwiatów oraz bierze 1 motyla dowolnego koloru i kładzie je w swoim ogródku, czyli koło kafla z altaną. Dopóki któraś z krawędzi altany jest wolna należy kafelki kwiatów sadzić przy altanie. Następnie kładziemy motylka na kwiatku albo na karcie z kapeluszem. Tak gramy tworząc rabatki z motylkami. Gdy chcemy zdobyć pęk kwiatów wymieniamy go za dwa motylki z kapelusza. Tak gramy do momentu wyczerpania się kafelków kwiatów. Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej punktów. Jak liczone są punkty? Liczbę kwiatów w rabatce mnożymy przez ilość motylków na niej. Rabatki bez motylka nie są brane pod uwagę. Za motylki na kapeluszu dostajemy dodatkowe punkciki. Jak widzicie zasady gry podstawowej są naprawdę banalne. 

Uwielbiam gry, które mają bardzo przejrzyste zasady, łatwe do zrozumienia a ich rozgrywka wymaga już użycia naszych szarych komórek, planowania, zastanowienia się jaki ruch będzie najkorzystniejszy. Kto będzie miał najlepsze zdolności strategiczne oraz umiejętność planowania kilku kroków do przodu ten ma zagwarantowany sukces.Tym razem również wszystkie elementy gry są najwyższej jakości. W pudełku znajdziemy piękne drewniane motylki, piękny worek  oraz kafelki z pięknymi kwiatkami.

Wiek graczy: +10 lat
Liczba graczy: 2-4 os
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
TOP