czwartek, 5 listopada 2020

Bajki dla najmłodszych - przegląd nowości

 Bajki pojawiają się w życiu każdego dziecka dość wcześnie. Przygody bajkowych bohaterów nasi milusińscy oglądają na ekranach, przeżywając i emocjonując się razem z nimi. Tak jest już od wielu lat, ale warto poświęcić czas i przenieść nasze dzieci w świat bajek poprzez kartki książek z bajkami, na które zostały przeniesione przygody z ekranu. Dzisiaj chciałabym wam zaprezentować kilka serii bajkowych opowieści jakie możecie znaleźć na rynku wydawniczym.Najpiękniejsze opowieści 


Z tej serii chciałabym wam przedstawić dwie propozycje: Najpiękniejsze Opowieści Disney Klasyka oraz Najpiękniejsze opowieści Disney Księżniczka. Propozycje te to nic innego jak książkowa wersja najpopularniejszych bajek Disneya, których nikomu nie trzeba reklamować, bo każdy je zna, bodajże z własnego dzieciństwa. W skład książki Najpiękniejsze Opowieści Disney Klasyka wchodzą następujące bajki:

- Księga dżungli

- Dumbo

- Pinokio

- Król Lew

- Piotruś Pan

- Alicja w Krainie Czarów

- Zakochany kundel

- Bambi 

W tym wypadku to uproszczone wersje filmowych odpowiedników zilustrowane wspaniałymi grafikami z filmów Disneya. Jak widzicie w książce znalazły się najpiękniejsze klasyczne bajki, którymi dzieci i dorośli zachwycają się od wielu lat. Myślę, że nie trzeba tej książeczki więcej reklamować. Warto ją mieć w biblioteczce malucha.
Natomiast w wersji Disney Księżniczka:

- Viana: Powrót do oceanu

- Piękna i bestia: Lot Belli

- Pocahontas: Zimowa podróż

- Mała Syrenka: Ariel na fali

- Aladyn: Porządna księżniczka 

- Zaplątani: Właściwa droga

- Mulan: Wyścigi smoczych łodzi

- Śpiąca Królewna: Aurora odgrywa rolę

- Księżniczka i Żaba: Eksperyment ogrodniczy Tiany

- Merida Waleczna: Wyzwanie

- Królewna Śnieżka: Śnieżka i trzy olbrzymy

- Kopciuszek: Premiera w operze

Tym razem sytuacja jest trochę inna niż poprzednio. Nie są to skrócone wersje filmowych bajek animowanych, lecz stworzono dodatkowe przygody dla każdej z tych księżniczek Disneya np. Kopciuszek pomaga dziewczynie o imieniu Carine zaprezentować swój wokalny talent przed diwą, która objęła ją opieką i wprowadziła w świat oper, do Śnieżki domku przybywają trzy olbrzymy natomiast Bella wybiera się na lot balonem. Mimo, że nie są to opowieści zgodne z pierwotną wersją kinową, małe fanki księżniczek Disneya powinny być zadowolone z poznania nowych przygód swoich ulubionych bohaterek.


Biblioteka Bajek


Z serii Biblioteka Bajek chciałabym wam przedstawić dwie propozycje: Disney o zwierzętach oraz Tomek i przyjaciele.Cóż znajdziemy w książce Biblioteka Bajek. Disney o zwierzętach? Jak sam tytuł sugeruje znajdziemy w niej bajki Disneya w których głównymi bohaterami są właśnie zwierzęta. Znajdują się w niej takie tytuły jak: Zwierzogród, Ratatuj, Miki, Kubuś Puchatek, gdzie jest Dory, Zakochany kundel, Kopciuszek czy Kraina Lodu. Tak właśnie, znajdziemy w niej nawet bajki, gdzie w wersji klasycznej głównymi bohaterami nie są zwierzęta. W tej wersji jest inaczej. Tutaj w każdym opowiadaniu królują zwierzęta. Na przykład Elza z Anną podczas wędrówki znajdują uwięzionego małego reniferka, natomiast Kubuś Puchatek małe kaczątko, natomiast Remy pomaga Alfredowi przygotować kulinarną niespodziankę dla Colette. Jeżeli wasze dzieci kochają zwierzęta, to te bajki bardzo im się spodobają.Biblioteka Bajek Tomek i Przyjaciele to nic innego jak przygody ukochanych pociągów naszych małych milusińskich. W książce znajdziecie aż 18 opowiadań. Tym razem Tomek wyrusza w świat, żeby poznać nowych przyjaciół. W podróży przeżywa najróżniejsze przygody. W Indiach pomaga chronić tygrysy, spędza święta z kangurami, natomiast w Chinach trafia na wielki festiwal, na którym widzi wielkiego smoka. Myślę, że fani Tomka z przyjemnością przeżywać będą z nim przygody na całym świecie.


Złota księga bajek


Złota księga bajek to jedna z popularniejszych wśród rodziców seria z bajkami. Znajdziemy w niej wiele bajek przeniesionych z ekranów telewizorów na kartki książki. Tym razem mam wam do pokazania: Przygody kociaków oraz Opowieści ze świata pociągów.
W Złotej księdze bajek. Przygody kociaków znajdziecie aż trzynaście opowiadań napisanych na podstawie odcinków telewizyjnych. To bajka o rodzinie kociaków w której są: mama, taka, babcia, dzieciaki Pianka, Krakers i Budyń oraz ich przyjaciele Borys, Lukier, Kleks i Babeczka. W książce tej znajdziecie takie opowiadania jak: Kototelewizja, Dzień czarnego kota, Ekipa filmowa, Niedziela, Pierwszy lot samolotem, Kosmiczna przygoda i inne.

Z książki będziecie mogli razem z naszą miłą rodzinką kociaków i ich przyjaciółmi przeżywać przygody. Dowiecie się jaki prezent otrzymał tata na swoje urodziny, kto w rodzinie boi się latać, dowiecie się jak wyglądało spotkanie kociaków z kosmicznymi kociakami, Złota księga bajek. Opowieści ze świata pociągów. Robot Trains to również trzynaście opowiadań przedstawiających przygody członków Stalowego Patrolu, oparte na podstawie odcinków telewizyjnych. Stalowy Patron to drużyna składająca się z: Kay, Genie, Alfa, Wiktora, Maxi i Gary. Dzięki nim mieszkańcy Świata Kolei czują się bezpiecznie. W każdym z rozdziałów nasi bohaterowie przeżywają przygody. Kaya, Alf i Wiktor biorą udział w niebezpiecznej akcji ratunkowej. Jeden z pociągów Mikhail ma awarię hamulców i nie może się zatrzymać. Czy ekipie patrolu uda się uratować pociąg?  Poznaj dzień z życia Alfa, Czy uda się uratować Kaczora, który za daleko wypłynął w morze. Opowieści ze świata pociągów to fascynujące opowieści pełne wartkiej akcji idealne dla młodych fanów Robot Trains.


Opowieści z dreszczykiem 


W tej serii chciałam wam zaprezentować dwie propozycje: Disney opowieści z dreszczykiem oraz Straszne Historie Maszy opowieści z dreszczykiem.Disnej opowieści z dreszczykiem to osiem opowieści, której bohaterami są wszystkim dobrze znane postacie z bajek Disneya takich jak: Piotruś Pan, Kubuś Puchatek, Piękna i Bestia, Alicja w Krainie Czarów, Księga Dżungli, Miki, Śpiąca Królewna oraz 101 dalmatyńczyków. Podczas czytania można poczuć dreszczyk emocji, strachu, ponieważ są to opowieści o lękach naszych bohaterów. Sprawdzcie, dlaczego do tej pory nieustraszony Huck drży przed pewną klątwą, przekonaj się co tak przestraszyło Królową Kier i jak to się stało, że Kubuś został Franken - Misiem. Najważniejsze jest jednak to, że opowiadania zawsze dobrze się kończą. Dzięki tym opowiadaniom nasi najmłodsi czytelnicy będą mogli oswajać się ze strachami jakie każdy z nas ma. Straszne Historie Maszy opowieści z dreszczykiem to dziewięć opowiadań, których głównymi bohaterami   tytułowa Masza, bohaterka popularnego serialu dla dzieci. W książce znajdziemy przedstawione różne strachy, o których opowiada nasza bohaterka np. lęk przed wodą, ciemnością, owadami, koszmarnymi snami czy też dużym "dorosłym" rowerem. Najważniejsze w opowiadaniach jest to, że zawsze dobrze się kończą, dzięki czemu młodzi czytelnicy widzą, że strachów nie ma co się bać.


Opowieść obrazkowa - Mulan
Mulan to opowieść o młodej Chince, która żyje w rodzinie, gdzie honor jest najważniejszy. Jej głównym zadaniem jest wyjść dobrze za mąż. Mulan kocha swoich rodziców, jednak nie widzi siebie w roli żony, a spotkanie ze swatką, przynosi opłakane skutki. Kiedy na Chiny napadają Hunowie, wszyscy mężczyźni dostają wezwanie do wojska. Mimo, że ojciec Mulan jest już sędziwego wieku on również zostaje wezwany. Główna bohaterka nie chce, aby jej schorowany ojciec poszedł na wojnę, dlatego postanawia podszyć się pod niego, obcina swoje piękne długie włosy, przebiera się za chłopaka, kradnie wezwanie ojca do wojska, zbroję i miecz. Gdy dociera na miejsce podaje się za Pinga, syna swojego ojca. Myślę, że większość z was oglądało wersję animowaną tej bajki disneya i wie jak ona się kończy.

Mulan jak sama nazwa tej serii mówi to opowieść obrazkowa, która zawiera w sobie bardzo dużo pięknych, kolorowych ilustracji oraz znajdziemy w niej obrazki do samodzielnego pokolorowania. Jej forma to połączenie opowiadania z elementami komiksu. Taka książka powinna zachęcić do lektury dzieci, które nie przepadają za czytaniem. To dobra propozycja na początek przygody z czytelnictwem.
TOP