niedziela, 8 listopada 2020

Co zrobić z nieużywanymi rzeczami po dzieciach?

 Dzieci mają to do siebie, że kupujemy im bardzo dużo najróżniejszych rzeczy z których  w ekspresowym tempie wyrastają. Najczęściej są to  ubrania, ale nie tylko. Co jakiś czas należy również przejrzeć zabawki, książki, sprzęty takie jak nigdy nie użyte butelki, kubki, które nie są już nam potrzebne, a mogą przydać się komuś innemu.


Patrząc na cały stos nie potrzebnych nam już rzeczy, zastanawiamy się co z nimi zrobić. Rzeczy najbardziej zniszczone oczywiście należy wyrzucić, ale takich zazwyczaj jest niewiele. Co zrobić z resztą? Odpowiedzi na to pytanie jest kilka.

Co zrobić z nieużywanymi rzeczami po dzieciach?


1. Oddajemy rodzinie

Gdy w rodzinie mamy dzieci w podobnym lub młodszym wieku, rzeczy które nam się nie przydadzą mogą sprawić wiele radości naszym bliskim, dlatego jest to najprostsza i najczęściej wybierana opcja wśród wielu ludzi. My również posiadamy w rodzinie kilka lat młodszą chrześniaczkę, której przekazujemy bardzo dużo rzeczy po naszej córce. Nigdy to nie był problem, póki nie nastały czasy pandemii, a nasi bliscy mieszkają w sąsiednim mieście usytuowanym pół godziny drogi od nas. To co wcześniej nie miało znaczenia, teraz stało się barierą nie do przebycia, dlatego w tym momencie przesyłki kurierskie są najlepszą i najbezpieczniejszą dla nas i naszych najbliższych opcją. Tak właśnie przekazujemy im niepotrzebne nam już rzeczy. 

Przy zamawianiu kuriera korzystam z platformy Allekurier, która oferuje tanie przesyłki największych firm kurierskich i transportowych w korzystnych cenach, bez zbędnych umów i przy minimum formalności.


2. Oddajemy do domu dziecka lub fundacji.

Rzeczy z których my się już nie cieszymy, nie są nam przydatne, mogą jeszcze sprawić wiele radości osobom, dzieciom, które w swym życiu miały mniej szczęścia, dlatego jeżeli macie taką możliwość to koniecznie podzielcie się dobrem z innymi, przekazując rzeczy do domu dziecka lub np na licytację dla jakiejś fundacji, myślę, że znacie nie jedną.


3. Sprzedaż w internecie.

Sprzedaż używanych rzeczy po dzieciach to nie jednokrotnie możliwość podreperowania domowego budżetu, szczególnie gdy posiadamy ładne markowe ubranka, zabawki znanych firm, czy też ciekawe książki dla dzieci, na które jest bardzo duży popyt. 

Sprzedawać możemy na różnych popularnych serwisach aukcyjnych oraz na grupach sprzedażowych na fb. Z osobistego doświadczenia stwierdzam, że serwisy aukcyjne są na pewno bezpieczniejszym miejscem dla kupujących, ale na grupach również kwitnie handel rzeczami po dzieciach, lecz tam nie mamy tej pewności i bezpieczeństwa jaki zapewnia nam powszechnie znany wszystkim serwis aukcyjny. Żeby sprawdzić, czy dany sprzedawca posiada daną rzecz możemy poprosić go, żeby przesłał nam zdjęcie produktu z karteczką z odręcznie napisaną datą. Taki zabieg zapewni nam minimum pewności, że nie zostaniemy oszukani.Czasy pandemii to okres, gdy musimy do minimum ograniczyć naszą aktywność, przemieszczanie się oraz spotykanie z innymi ludźmi, dlatego gdy tylko jest taka potrzeba zamiast narażać siebie i innych zamów kuriera.


Artykuł sponsorowany

TOP