piątek, 20 listopada 2020

Hotel Zimowych snów

Gdy nadchodzi zima robi się mroźnie, a niektóre leśne zwierzęta kładą się spać. Czy to znaczy, że musi zapanować zimno również w naszych sercach?  Wbrew porze roku w jakiej się odbywa akcja, książka może rozgrzewać serca czytelników ciepłem emanującym z każdej stronicy przepięknej opowieści. Tak właśnie się dzieje w książce pt. Hotel Zimowych snów otrzymany z księgarni TaniaKsiążka.pl


Poznajcie pana Lisa, głównego bohatera książki, który pracuje w leśnym hotelu. Zastajemy go w momencie, gdy uwija się jak w ukropie, żeby przygotować swój hotel na gości, którzy wkrótce w nim zamieszkają na zimę. Zamiata liście, ściera kurze, wietrzy. Nadchodzi ten czas, gdy pomieszczenia zapełniają się zwierzętami: misiem, borsukiem, nietoperzem, jeżem, popielicą, szopem praczem, susłem, orzesznicą, wiewiórką. Gdy na raz przybywa tak wiele różniących od siebie zwierząt robi się nie małe zamieszanie. Orzesznica skarży się na jeża, który ją kłuje, nietoperz potrzebuje specjalnej kołderki, synek szopa pracza posiusiał się do łózka, ale lis znajduje rozwiązanie na każdy zaistniały problem. Tak nasz pan Lis czuwa nad swoimi gośćmi aż do wiosny.
Hotel Zimowy sen to urocza, ciepła, rozgrzewająca serca opowieść o trosce, czułości, zrozumieniu dla potrzeb innych napisana wierszem. Każdy z naszych bohaterów jest inny, wyjątkowy, ale każdy jest traktowany na równi. z innymi. Nie ma tutaj lepszych czy gorszych, nasz główny bohater traktuje każdego ze swoich gości indywidualnie, ale z równą troską dla wszystkich. Opiekuje się nimi jak najlepiej potrafi. To nauka dla nas, żebyśmy traktowali innych z wielką troską i  miłością i zrozumieniem, tak jak byśmy sami chcieli zostać potraktowani.

Oprócz wartościowej treści książki, warto zwrócić uwagę na kolorowe, przepiękne ilustracje, które zachęciły mnie do sięgnięcia po tę lekturę.


TOP