poniedziałek, 2 listopada 2020

Draftozaur wydawnictwa Nasza Księgarnia- gra planszowa

Zapraszam was do krainy w której dinozaury, to nie przeszłość. Jest to miejsce niebywale interesujące, wymagające myślenia oraz strategii. To w waszych rękach leży jej los i od tego jak będziecie nią zarządzali zależy, czy będzie to kraina pełna wartościowych dinozaurów, czy też inne krainy będą od was lepsze. Zatem pytam was, czy chcecie mieć najlepszą krainę z dinozaurami? Jeśli tak, to zapraszam na rozgrywkę w grze Draftozaur wydawnictwa Nasza Księgarnia
W skład gry wchodzi:

- 60 drewnianych dinozaurów

- 5 dwustronnych plansz

- 5 miseczek

- kostka

- woreczekCelem gry jest umiejscowienie na planszy dinozaury tak żeby zdobyć jak najwięcej punktów na koniec gry. Jak przebiega rozgrywka? Każdy z uczestników gry dostaje planszę (wybiera się lato albo zimę, wszyscy to samo) oraz miseczki. Dinozaury chowamy do woreczka. Każdy z graczy losuje 6 dinozaurów i chowa je do swojej miseczki, nie pokazując ich innym graczom. Pierwsza osoba rzuca kostką. Jaka część planszy wypadnie na nią muszą położyć gracze dowolnego dinozaura ze swojej miseczki oprócz osoby rzucającej kostką, która może kłaść dowolnego dinozaura w dowolne miejsce. Jeżeli nie mamy gdzie postawić wybranego dinozaura, stawiamy go do rzeki. Gdy już postawimy wybranego przez siebie dinozaura, przekazujemy swoją miseczkę osobie po lewej stronie. Czynności zostają powtórzone, kolejna osoba rzuca kostką, stawiamy dinozaury. Tak bawimy się przez 6 tur w czasie 2 rund. Po zakończeniu rozgrywki liczymy punkty. 
Tutaj mamy psa pogrzebanego. Na planszy znajdują się różne pola, na których można zdobyć różną ilość punktów. Jedne z pól dają nam dużo punktów jeżeli zgromadzimy na nim odpowiednie dinozaury inne mniej, dlatego tak ważne jest poznanie punktowania przed rozgrywką, żeby móc świadomie podejmować decyzje jak rozstawiać pionki dinozaurów. Czyli sami już widzicie, że strategia w twj grze jest niezbędna, ale też trochę szczęścia w losowaniu.To kolejna ciekawa gra jako ostatnio pojawiła się na rynku wydawniczym, w której trzeba wykorzystywać strategiczne myślenie, być spostrzegawczym. Dodatkowym atutem jest tematyka gry, która spodoba się fanom prehistorycznych gadów oraz przepiękna grafika.

Chciałam jeszcze pochwalić wydawnictwo Nasza Księgarnia za świetną jakość gry, piękny woreczek, bardzo ładną drewnianą kostkę, drewniane figurki. Gra bez wątpienia przetrwa wiele lat :)

Wiek graczy: +8 lat
Liczba graczy: 2-5 os
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Zdjęcia ze strony Nasza Księgarnia.

TOP