środa, 11 listopada 2020

Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach

 Już od najmłodszych lat powinniśmy przekazywać dzieciom wiedzę o kraju w którym żyjemy, opowiadać o naszej historii, która nie raz była trudna, lecz za razem piękna. Świetną pomocą będzie książka, która w przystępny sposób odpowie na kluczowe pytania, czyli dlaczego świętujemy w takie dni jak: 11 listopada, 1 maja, 2 maja, 3 maja, 4 czerwca czy też 15 sierpnia.


Książka Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach wydawnictwa Harperkids to bardzo przystępnie napisane przez Zofie Stanecką opowiadanie, w którym dzieci dowiedzą się znaczenia słów jakimi jest niepodległość, strajk, konstytucja, symbol, wspólne dobro, prawa obywatelskie, wojna. Wszystkie te informacje, które mogą być trudne do przyswojenia przez małe dzieci, dzięki pokazaniu ich jako przykłady z życia codziennego naszej paczki przyjaciół i dziadka, bez problemu trafią do naszych milusińskich. Nie jest to nudna książka z faktami historycznymi, lecz zabawne opowiadania, przemycające bardzo ważną wiedzę patriotyczną.
Znajdziemy tutaj opowiadanie jak "nieprzyjacielskie" dzieci zajęły podstępem bazę naszej paczki, która znajdowała się na drzewie i dowiemy się jak nasi bohaterowie bronili jej niepodległości. Dowiecie się, dlaczego zaczęli strajkować, a potem urządzili w bazie Święto Pracy. Tak właśnie kartka po kartce poznacie informacje o sześciu świętach narodowych. 

Bardzo fajnym pomysłem jest umieszczenie pomiędzy poszczególnymi rozdziałami konkretnych informacji na temat każdego z zamieszczonego w książce święta.


Bardzo polecam wam tę lekturę, która pomoże przekazać wiedzę o tak ważnych dla nas świętach jak: Narodowe Święto niepodległości, Święto Pracy, Dzień Flagi RP, Święto Narodowe 3 Maja, Dzień Wolności i Praw Obywatelskich, 

TOP