czwartek, 26 listopada 2020

Pan Patyk

Pan Patyk lubi swoje miejsce zamieszkania, przyrodę go otaczającą, kocha swoją rodzinę i cudownie mu się żyje, aż do dnia, gdy ... Cóż się wydarzyło w życiu naszego głównego bohatera? Gdzie rzuci go los? Czy uda mu się wrócić na święta do domu? Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć z wspaniałej opowieści pt. Pan Patyk otrzymanej z księgarni TaniaKsiążka.pl


Poznajcie Pana Patyka, męża i ojca trzech małych patyczków, zamieszkującego dziuplę rodową. Pewnego dnia nasz główny bohater wybiera się pobiegać dookoła swojego drzewa. Traf chce, że akurat przebiegał tamtędy pies, który łapie go i zanosi do swojego chłopca, żeby się z nim pobawić.
Następnie Pan Patyk trafia w ręce dziewczynki, która wrzuca go do wody, płynąc rzeką zostaje  wyłowiony przez łabędzia, potem trafia nad morze, aż w końcu po długiej wędrówce, zostaje zaniesiony do domu, jako idealny patyk do kominka. Leżąc w kominku przypadkowo pomaga Mikołajowi, który... sami zgadnijcie gdzie go zabiera. 

Historia Pana Patyka to moim zdaniem głęboka metafora życia ludzkiego. Tak jak nasz główny bohater, tak każdy z nas może zostać rzucony przez los w różne zakątki świata, różne czynniki będą wpływały na naszą drogę życiową, ale należy niezmiennie kierować się zasadą podążania do celu, bez względu na przeciwności jakie stają nam na drodze. Jeżeli będziemy konsekwentni, to w końcu szczęście, czy też los (w tym wypadku postać Mikołaja) się do nas uśmiechnie i dojdziemy do celu. Książka ta pokazuje również jak ważna jest rodzina, bycie blisko siebie, miłość, ciepło rodzinne, które determinuje nas w dążeniu do bycia z najbliższymi, szczególnie w tak ważnym momencie jakim są święta.

TOP