czwartek, 8 października 2020

Zakodowany zamek - gra kooperacyjna wyd. Kapitan Nauka

 Zakodowany zamek to gra kooperacyjna wydawnictwa Kapitan Nauka, która uczy dzieci podstaw kodowania. W świecie, gdzie technika rozwija się z dnia na dzień,  komputery pomagają nam w wielu czynnościach życiowych a życie bez apek byłoby już dla wielu młodych ludzi trudne, umiejętność kodowania jest czymś bardzo przyszłościowym, dającym możliwość rozwoju zawodowego. Może to być również wielką pasją i świetną zabawą. Ale zanim przejdziemy do "poważnego" kodowania, należy zrozumieć na czym ono polega. Do tego świetnie będzie się nadawać gra stworzona dla dzieci od 4 roku życia pt. Zakodowany zamek.Żeby zrozumieć sens gry należy wiedzieć co to jest to kodowanie i na czym ono polega? Programowanie to nic innego jak pisanie kodów. Co to są te kody? to nic innego jak język poleceń i reguł, które następnie są odczytywane. Ta gra ma na celu pokazanie najmłodszym graczom w prosty sposób, na czym polega wydawanie poleceń. Przy zabawie maluchy będą mogły zrozumieć sens kodowania. To pierwszy, najprostszy krok, ale najważniejszy. Bez jego zrozumienia dalsza nauka nie przyniesie skutku. To podstawa, która w przyszłości umożliwi zainteresowanym tym tematem dzieciom, sięgać po kolejne narzędzia, programy, uczące tej fascynującej sztuki programowania.


Zakodowany zamek - gra kooperacyjna wyd. Kapitan Nauka


W skład gry wchodzi:

- plansza

- 28 żetonów ze skarbami

- 4 żetony z czarodziejem i duchem

- 35 kartCelem naszej gry jest zebranie wszystkich skarbów rozmieszczonych po całej planszy przez czarodzieja, zanim duch dotrze na szczyt wieży. Uczestnicy gry poruszają się po planszy za pomocą kart ruchu, które są jak polecenia wydawane podczas kodowania. Wśród nich występuje strzałka ruchu, zapętlenie oraz karta czarodzieja, która pozwala poruszać się w dowolnym kierunku i karta ducha, która oznacza, że należy przesunąć żeton z duchem o jedno pole do góry. Karty ze strzałkami można obracać o 90 stopni gdy grają starsi gracze, lub o 180 stopni podczas gry z najmłodszymi dziećmi. Wygrywamy, gdy uda nam się zebrać wszystkie skarby przed dotarciem ducha na wieżę.

Zakodowany zamek wydawnictwa Kapitan nauka jest to gra, która uczy najmłodszych logicznego myślenia, koncentracji, pomysłowości oraz cierpliwości, natomiast formuła gry kooperacyjnej sprawia, że młody gracz buduje kompetencje społeczne takie jak współpraca, słuchanie innych, dyskusja poparta argumentami.

Jeszcze jedną, aczkolwiek nie mniej ważną zaletą tej gry jest możliwość gry jednoosobowej. Często zdarza się, że dzieci nie mają w danym momencie z kim grać. Tutaj nie ma tego problemu. Jak widzicie, gra ta jest bardzo ciekawa, zapewnia rozrywkę i rozwija najważniejsze umiejętności społeczne, pobudza szare komórki do myślenia oraz skupienia się, dlatego nawet jeżeli wasze dzieci nie marzą zostać w przyszłości programistami, warto mieć tę grę w swojej kolekcji i regularnie po nią sięgać.


Wiek graczy: +4 lat
Liczba graczy: 1 i więcej os.
Wydawnictwo: kapitan Nauka
TOP