środa, 21 października 2020

Jesienne dekoracje - prace plastyczne

 W żadnej porze roku nie ma tylu skarbów natury, z których można tworzyć niesamowite prace plastyczne. My postanowiłyśmy zebrać liście, jarzębinę, kwiatki, patyki z szyszkami i zrobić z tego kilka jesiennych dekoracji.
Pierwsza propozycja to dekoracja na ścianę w formie wianka. Zrobiłyśmy ją z Patrycją. Jest ona prosta w wykonaniu, ale bardzo ładnie prezentuje się na ścianie i nadaje pomieszczeniu jesienny klimat. 

Do wykonania dekoracji ściennej potrzebujemy:
- talerzyk papierowy
- dary jesieni
- farby Bambino
- dziurkacz Ba
- nitkę albo włóczkę(ja wybrałam zieloną)
- tasiemkę Bambino HobbyW talerzyku wycinamy koło i go malujemy. Dookoła tego koła robimy dziurki.
 Przez te dziurki przewlekamy  mocną nitkę, tak żeby zrobiła się sieć. Pomiędzy te nitki będziemy wkładać nasze dary jesieni. My wybraliśmy liście oraz patyki z szyszkami. Gdy już to zrobimy wystarczy powiesić dekorację na ścianie. 

Kolejna ciekawa jesienna praca, która może zdobić nasz dom to jesienne drzewo.

 Do wykonania tej pracy będziecie potrzebowali:
- 2 talerzyki papierowe
- folię
- skarby jesieni
- rolkę papierową
- nożyczki, farby, klej (najlepiej na gorąco)
W talerzykach papierowych należy wyciąć dwie takie same dziury w kształcie koła. To co zostanie malujemy na kolor zielony. 

Następnie do jednego talerzyka przyklejamy folię, układamy dary natury, przyklejamy drugą folię i do tego wszystkiego przyklejamy drugi talerzyk. Trzeba to zrobić staranie, żeby talerzyki się nie odkleiły. Gdy klej już wyschnie, odcinamy nadmiar folii.
W międzyczasie malujemy nasz pień drzewa. Nacinamy go, tak żeby można było wsunąć koronę drzewa do pnia. W taki prosty sposób mamy gotowe jesienne drzewo 3D.


Ale jeżeli chcielibyśmy przerobić takie drzewo na dekorację wiszącą, to nie ma żadnego problemu. Wystarczy odczepić pień drzewa i zrobić dwie dziurki na tasiemkę. Tak oto powstała nam piękna jesienna dekoracja na ścianę.
I jak wam się podobają nasze propozycje jesiennych dekoracji?
TOP