piątek, 16 października 2020

Pizzeria, gra wydawnictwa Nasza Księgarnia

 Kto nie lubi pizzy? Chyba takich osób jest naprawdę mało. Kto lubi grać w gry planszowe? Takich osób myślę, że jest coraz więcej. Wydawnictwo Nasza księgarnia połączyło te dwie rzeczy, które lubimy i tak powstała świetna gra strategiczna pt. Pizzeria, w której wcielicie się w gości zajadających się pizzami w różnych smakach.


Pizzeria - Nasza Księgarnia


W skład gry wchodzi:

- 69 kawałków pizzy

- nóż do pizzy

- 12 ofert specjalnychCelem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów na koniec "wizyty w pizzerii". Jak się je zdobywa? Gra składa się z kilku rund w których co rundę inna osoba dzieli pizzę na kilka kawałków. Pizza ta składa się z różnego rodzaju kawałków typu: pepperoni, wegetariańska, wiejska itd. Gracz musi podzielić pizzę według własnego uznania, ale nie może zmienić kolejności kawałków w pizzy. Porcje nie muszą być równe. Gdy pizza jest już podzielona, każdy z graczy wybiera swoją porcję, osoba dzieląca robi to jako ostatnia. Jest to krok opisany w instrukcji jako podanie do stołu. Następnie jest część nazwana Smacznego :) Dlaczego? Ponieważ każdy z graczy, patrząc na kawałki, które wybrał decyduje, czy zostawia je na później czy je zjada. To co zostawimy sobie na później odkładamy z boku w kupki takiego samego rodzaju pizzy, to co zjedliśmy układamy w stos zakryty. Możemy zjeść tylko kawałki na których jest bazylia. Tak wygląda każda runda. Po rozegraniu wszystkich tur liczymy punkty zdobyte w czasie rozgrywki. Kto zdobędzie najwięcej punktów ten wygrywa. Sposób liczenia punktów jest ważny przy wyborze strategii gry.
Jak widzicie, to kolejna gra strategiczna, o bardzo prostej motoryce. Tutaj liczy się myślenie, liczenie, kombinowanie, decydowanie co bardziej się opłaca, zjedzenie danego kawałka, czy odłożenie go na później. Im więcej się w to gra, tym łatwiej podjąć właściwą decyzję. 

Jest to bardzo przyjemna gra, przy której spędzicie miło czas w gronie rodziny lub przyjaciół. Poradzą sobie z nią nawet ciut młodsze dzieci niż 8 latki. Ten typ gier świetnie ćwiczy szare komórki, logiczne myślenie, trzeba również obserwować konkurencję i decydować co jest dla nas lepszym posunięciem strategicznym. Bardzo ciekawie się w nią gra, dzięki czemu długie wieczory będą dużo przyjemniejsze i ciekawsze oraz pozwolą miło spędzić czas w gronie bliskich.


Wiek graczy: +8 lat
Liczba graczy: 1-6 os
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
TOP