poniedziałek, 12 października 2020

Mikołajek - kolekcja psot i wybryków

 Co najlepiej pamiętacie z własnego dzieciństwa? Oczywiście psoty i wybryki jakie samemu się robiło lub jakich było się się świadkiem. Opowiada się je następnym pokoleniom, podczas rodzinnych spotkań. Właśnie dlatego seria przygód o Mikołajku jest tak popularna wśród młodych czytelników. Nasz główny bohater to psotnik jakiego każdy z nas zna, lub znał ze szkoły, a może to taki Ty?

W kolekcji psot i wybryków znajdują się: Mikołajek. Jestem najlepszy!, Mikołajek. Jedziemy na wakacje. Mikołajek. Nowy rok szkolny.
Mikołajek Jestem najlepszy! to kolekcja najlepszych przygód Mikołajka, w której znajdziemy następujące opowiadania:
- Jestem najlepszy
- Krokiet
- Sylwester
- Robię porządek
- Wielki słoń
- Nieposzlakowana uczciwość
- Lekarstwo
- Robiliśmy zakupy

Dlaczego dzieci lubią czytać przygody Mikołajka? Może dlatego, że mogą identyfikować się z głównym bohaterem, który ma rodzinę taką jak wiele innych, chodzi do szkoły w której miewa różne sytuacje, raz jest najlepszy innym razem dostaje jedynkę. Mikołajek to też taki trochę rozrabiaka, którego wszystko ciekawi, chciałby robić to co dorośli, czasami jest wesoły, innym  razem zachowuje się jak nieznośne dziecko. Przeżywa również typowe problemy, czasami się boi. Właśnie dlatego dzieci, szczególnie chłopcy lubią czytać Mikołajka. 
W tej książce znajdziecie opowiadanie jak Mikołajek najlepiej napisał dyktando w klasie i co z tego wynikło. W innym opowiadaniu sąsiad gra w krykieta i rzuca wyzwanie tacie Mikołaja. To też nie skończy się zwykłą grą. Mikołajek rusza również na zakupy z rodzicami i gubi się w galerii handlowej oraz inne opowiadania.Mikołajek Jedziemy na wakacje

                                      MIKOŁAJEK JEDZIEMY NA WAKACJE Rene Goscinny Sempe - Allegro.pl - Cena:  18,91 zł - Stan: nowy - ŁÓDŹ

Mikołajek. Jedziemy na wakacje to zestawienie ośmiu, najbardziej zabawnych opowiadań z tej serii, nawiązujących tematem do wakacji, wypoczynku, lata. 

Moim ulubionym opowiadaniem jest pierwsze pt. Jedziemy na wakacje, w którym rodzina pakuje się na wyjazd. Osobiście sama uwielbiam brać dużo "potrzebnych" rzeczy na takie wyjazdy, ale ta rodzinka przebija wszystkich. Czego oni ze sobą nie biorą, co przy okazji prowokuje dużo śmiesznych sytuacji, natomiast sama podróż pociągiem to kontynuacja parodii podróżowania, która bardziej kojarzy mi się w wyjazdami na wakacje w czasach PRL-u.

Ogólnie bardzo lubię historyjki z Mikołajkiem, tylko osobiście usunęłabym z nich słownictwo typu dupki, idioci, kretyni, to mi nie pasuje do książek dla młodego czytelnika.


Mikołajek. Nowy rok szkolny


  Mikołajek. Nowy rok szkolny to kolejnych osiem opowiadań. Tym razem zaczyna się nowy rok szkolny, a co za tym idzie czas na nowe przygody, psoty, ot codzienne życie rodziny Mikołajka. Opowiadania zaczynają się od przygotowań do szkoły w których nasz główny bohater idzie na szkolne zakupy z mamą kupić nowy plecak, piórnik i buty. Mikołajek zaś najbardziej zainteresowany jest własną opalenizną z wakacji. Tak przechodzimy do pierwszych dni nauki oraz pomysłu na stworzenie bandy nieustraszonych, pierwszego obiadu Mikołajka w stołówce, odwiedzin dawnego kolegi taty oraz innych przygód. W tej części będziecie mogli poznać szkolne psoty taty Mikołajka. Czy okaże się jeszcze większym psotnikiem niż jego własny syn? Dowiemy się również co bywa cenniejsze niż niezliczone prezenty.  

W tej części, tak jak w poprzednich będziecie mogli poczytać swojskie opowiadania z życia chłopca takiego jakich jest wielu na tym świecie. Życzę wam miłej zabawy wspólnie z Mikołajkiem i jego rodziną 

TOP