wtorek, 6 października 2020

Opowiadanki - gra rodzinna wydawnictwa Rebel

 Dzisiaj przychodzę do was z bardzo fajną grą dla całych rodzin, a szczególnie dla dzieci od 5 roku życia. Jest to gra pt. Opowiadanki wydawnictwa Rebel, której tytuł zdradza motyw przewodni naszej zabawy. Będziecie mogli wcielić się w "autorów" opowiadań i dobrać najlepszych bohaterów do książeczki, którą sami stworzycie. Opowiadanki - gra rodzinna wydawnictwa Rebel 


W skład gry wchodzi:

- książka z przezroczystymi kieszonkami

- 38 dwustronnych kart opowieści

- 86 kart postaci

- plansza do głosowania i liczenia punktów

- 36 żetonów

- 6 znaczników graczyOpowiadanki - cóż to takiego jest? W tej grze znajdziecie książeczkę z przezroczystymi kieszonkami, w które będziecie wkładać karty opowieści. Jest ich w sumie dziesięć. Po prawej stronie wkładamy karty opowieści zgodnie z podaną na nich kolejnością, jedna osoba je czyta, tzw. narrator i wówczas wszyscy uczestnicy gry szukają, spośród swoich kart postaci, których w ręku mają po 5 szt. odpowiedniego kandydata na postać z danej karty opowiadania. Ta postać zawsze jest określona pogrubioną i pochyloną czcionką np. na pierwszej stronie pierwszego opowiadania jest to nieustraszony kapitan. Nasze propozycje postaci to gołąb, pszczoła i jeż. Propozycje bohaterów wykładane są anonimowo i oczywiście nie można głosować na własną kartę. Postać, która otrzyma najwięcej głosów staje się naszym bohaterem opowiadania. Osoba, która wybrała tę kartę dostaje 2 punkty, kolejne po 1. Osoby, które głosowały na kartę zwycięską otrzymują po dodatkowym punkcie. W razie remisu, kartę, która ma być dołączona do opowiadania wskazuje osoba, która ma najmniej punktów. Tak kartka po kartce tworzymy fascynujące opowiadanie, gdzie kapitanem statku wyruszającego w podróż jest nieustraszony gołąb, bystrookim poławiaczem pereł jest ślimak, natomiast zwinnym szpiegiem okazuje się kobra. Gdy dochodzimy do końca opowiadania, gracz który jest najdalej na planszy ten wygrywa.

Oto przykładowe opowiadanie.


Nie jest to jedyna opcja tej gry. Dla rodzin, które nie lubią rywalizacji proponuję opcję kooperacyjną, w której wszyscy razem wybierają bohaterów, przy okazji omawiając dlaczego właśnie ta postać nadaje się najbardziej. Tak właśnie, bez rywalizacji, na zasadzie uzupełniania opowiadania można grać z najmłodszymi dziećmi. Jest to bardzo dobry sposób na wspólnie spędzony czas, na rozmowy, wspólną zabawę, ćwiczenie wyobraźni, naukę układania opowiadań oraz zwracanie uwagi na szczegóły takie jak wyraz twarzy danego zwierzaka.Gdy już wykorzystacie gotowe karty opowiadań, zawsze możecie wykorzystać własną wyobraźnię i stworzyć swoje autorskie opowiadania i grać do nich.Muszę również zwrócić wam uwagę na przepiękne ilustracje występujące w dołączonej książeczce oraz na kartach zwierzątek.

Wiek graczy: +5 lat
Liczba graczy: 2-6 os.
Wydawnictwo: Rebel


TOP