sobota, 24 października 2020

Kolorowanki – najlepszy prezent dla dzieci. Dlaczego warto, by dzieci kolorowały?


Zastanawiasz się, jaki prezent będzie najlepszy dla Twojego malucha? Wybierz kolorowanki! Boże Narodzenie, urodziny, rozpoczęcie roku szkolnego, Dzień Dziecka, ale też weekend czy piękny, wakacyjny dzień – każda okazja jest dobra, by kolorować. Dlaczego warto, by Twoja pociecha zainteresowała się tym jak najwcześniej? Już tłumaczymy!

Kolorowanie – nauka koncentracji


Jednym z ogromnych plusów sięgania po kolorowanki przez dzieci jest nauka koncentracji. Kolorowanie pozwala dziecku skupić się na rysunku oraz wykonywanej czynności. Poza tym uczy cierpliwości i… wytrwałości. Czasem, żeby pokolorować cały arkusz, trzeba wykazać się nie lada zaangażowaniem. Warto by dziecko ćwiczyło to od najmłodszych lat. By tę wytrwałość trenować, warto podsuwać do pokolorowania ulubione postaci pociechy. Bez trudu znajdziesz takie kolorowanki. Świnka Peppa, Mickey Mouse, Psi Patrol i wiele, wiele innych. Z całą pewnością znajdziesz to, co interesuje Twoje dziecko.


Pomaga w stresujących momentach


Kolorowanie może okazać się również świetnym sposobem na stres. Pomoże w walce z trudnymi emocjami, które przecież dotkają także dzieci i to częściej niż nam się wydaje. Kolorowanie arkuszy z ulubionymi bohaterami świetnie wycisza małego człowieka, pozwala mu się uspokoić i rozładować.


Nauka samodzielności


Kolorowanie to dość bezpieczna i przede wszystkim zajmująca czynność. To taki rodzaj aktywności, której nasz maluch może oddać się samodzielnie. Oczywiście jeśli dziecko jest naprawdę małe, trzeba je mieć na oku. Jednak gdy pociecha będzie kolorować, Ty możesz zająć się wykonywaniem domowych obowiązków, np. prasowaniem. 


Rozwój kreatywności


Kolorowanki dla dzieci doskonale pobudzają ich kreatywność. Warto szukać i wybierać ciekawe arkusze do kolorowania, aby czynność ta stała się jak najmniej odtwórcza. Można też zachęcić pociechę, aby dorysowała do kolorowanki własne elementy. Dzięki temu będzie rozwijać swoją wyobraźnię. To również nic innego jak nauka decyzyjności. Pozwólmy, by dziecko samo wybrało to, co chce dodać do swojej kolorowanki.

  

Nauka pisania liter


Kolorowanki to świetna czynność poprzedzająca naukę pisania liter. Podejmowanie takich aktywności zawczasu zdecydowanie pomoże w późniejszej nauce pisania. Dzięki kolorowaniu dziecko rozwinie sprawność dłoni oraz palców. Maluch kolorując ćwiczy chwyt, ale też koordynację wzrokowo-ruchową. Im więcej będzie kolorować, tym prawdopodobnie staranniej będzie potem pisać. 


Przygotowanie do szkoły


Wczesne rozpoczęcie kolorowania niejako przygotowuje malucha do późniejszego pójścia do szkoły. Dziecko uczy się poznawać kolory, kształty i ćwiczy swoją pamięć.

Zachęcanie do tworzenia


Coraz to nowe arkusze kolorowanek stają się niczym innym jak wspaniałą zachętą do tworzenia. Gdy maluch złapie bakcyla, to może spróbować zrobić własną kolorowankę. Albo możecie to zrobić razem.  


Tani, zawsze dostępny sposób na nudę


Kolorowanie to czynność, która zazwyczaj jest wręcz uwielbiana przez dzieciaki. Tę aktywność można podejmować niemal w każdym miejscu, nie tylko w domu, ale podczas odwiedzin u dziadków, w poczekalni u lekarza, na wakacjach itd. Zawsze warto mieć ze sobą kilka arkuszy i parę kredek. Nigdy nie wiadomo, kiedy się przydadzą. Poza tym to bardzo tania forma spędzania wolnego czasu. W wielu przypadkach można nawet powiedzieć, że darmowa. Można bowiem arkusze do kolorowania ściągnąć bezpłatnie ze strony kolorowanki.net.pl. Znajdziesz tam kolorowanki z ulubionymi bohaterami Twojego dziecka. Wystarczy, że je ściągniesz i wydrukujesz na domowej drukarce. Gotowe! Jak widać kolorowanki można mieć zawsze pod ręką i na pewno warto z tego korzystać.

Warto zachęcać swoje dziecko do kolorowania. Maluch z czasem na pewno złapie bakcyla. Warto też dodać, że to świetna forma na spędzanie wspólnie czasu całą rodziną. Szczególnie teraz gdy przed nami długie, zimowe i jesienne wieczory. 

Artykuł sponsorowany
TOP